23 Nisan 1920 tarihinin aziz Türk Milletinin bağımsızlık ve egemenlik mücadelesinin bir dönüm noktası olduğunu belirten Başkan Mustafa Genç; “Türkiye Büyük Millet Meclisi bağımsızlık mücadelemizin sürdüğü en zorlu günlerde doğarak Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğini ortaya koymuştur. Devletimizin temellerinin atıldığı günün 104. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını büyük bir gurur ve neşe içinde kutluyoruz. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara duyduğu sevginin ve güvenin bir göstergesi olarak dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram 23 Nisandır. Gelecek, Türkiye Cumhuriyeti’ni daha ileriye taşıyacak çocuklarımızın elinde. Bağımsızlık ruhuyla, gelişim göstererek, katma değerli ürün ve hizmetler ortaya koyacak; geleceğimizi en güzel şekilde inşa edecek olan çocuklarımıza inancımız ve güvenimiz tamdır. 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadelede emeği geçen herkesi saygı ve rahmetle anıyorum.” dedi. 23 Nisan 800X450