Adapazarı Belediye Meclis Üyesi ve SATSO Yönetim Kurulu Üyesi Behlül Bayrak, Arifiye Belediye Başkanlığı için AK Parti ilçe başkanlığında resmi müracaatta bulundu. Ak Parti Arifiye Teşkilatı'na yaptığı müracaatta, Bayrak'a çok sayıda seveni de eşlik etti.

Başvuru dilekçesini ilçe başkanına teslim eden Behlül Bayrak şu sözlerle aday adaylığını açıkladı:

“Sayın ilçe başkanım, değerli Arifiyemizin ilçe yönetim kurulu üyeleri, benim gönül dostlarım öncelikle hepiniz hoş geldiniz bu sürecin hakkımızda hayırlı olmasını diliyorum. Cenabı Allah bu ülke için yapacağımız hizmetlerde öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin. Biz Ak Partiyiz, bizde o, bu, şu yoktur birlik vardır beraberlik vardır.whatsapp-image-2023-11-22-at-185254-1

3 dönemdir belediye başkanlığımızı yapan Sn. İsmail Karakullukçu beyefendiye çok teşekkür ediyorum. Ben Arifiye’de bunca günden beri gezerken çok güzel bir belediyecilik anlayışı güzel bir belediyecilik gördüm. Kendisine buradan hem selamlarımı hem hürmetlerimi gönderiyorum. Ağabeyimizdir başımızdadır. Hakkında verilecek karar onun içinde hayırlısı olsun.  Arifiye’ye de Ak Parti belediyeciliği çok güzel hizmetler yapmıştır. Benim burada aday adayı olmam bu hizmetleri daha ileri götürmek içindir Biz Ak Partiliyiz, Ak Partili olmak demek buradaki her arkadaşımızın bu koltuklarda oturmaya hakkı var demektir. Ben bu aday adaylığı sürecinde Sn. İlçe başkanımdan, değerli dostlarımdan, yönetim kurulundan, kadın kolları başkanımdan,  gençlik kolları başkanımızdan  ve yönetimlerinden çok güzel sefa gördüm, hiçbir cefa görmedim. Allah onlardan razı olsun. Arifiye’ye geldiğim günden beri, Arifiye’de oturduğum günden beri, Arifiye’de geçen zamanımdan beri Arifiye’de bir tane kötü insana rastlamadım. Allah Arifiyelilerden razı olsun. Nasıl ki geçen dönem  Cumhurbaşkanımız Akyazıya ilçe birincisi, Türkiye birincisi, bölge birincisi olduğu için geldiyse bana görev düştüğü takdirde buradan sözüm olsun taraflı tarafsız herkes bilsin ki ilçe başkanımla, yöneticilerimizle, yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Arifiye’yi İlçemizi birinci yapacağız ve Akyazı ilçemizi geçeceğiz. Çok çalışacağız. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. bu çalışma saatinde buraya geldiniz hepinize öncelikle teşekkür ediyorum. Çok güzel bir belediyeye güzel hizmetler yapmak için geleceğiz. Hepimizin her aday adayının güzel projeleri var. Hepsi Aday Adayı oldugunda onları aradım ve hepsine çok teşekkür ettim Biz içeride biriz. Dışarıda biriz. Her zaman biriz. bizden bu süreçte hiç kimse hiçbir şekilde ayrılık beklemeyecek. İri olacağız diri olacağız. 24 Kasım Öğretmenler Gününde özellikle hikayesinin beni çok etkilediği Aybüke Öğretmenimizi buradan saygı ile ve minnet ile anıyorum. Tüm şehitlerimize Rabbimden tekrar rahmet diliyorum. Onların bize bıraktığı bu güzel ülkeyi bu güzel mirası hep birlikde  güçlü kılacağız Bizim başka gidecek ülkemiz yok. Allah şehitlerimizden tekrar tekrar razı olsun.  Sn. Aziz Duran’ında bugün ölüm yıldönümü Sakarya’ da belediyeciliğin mimarlarından Aziz Duranı ölüm yıldönümünde rahmetle anıyorum. yakın dostum olan geçmiş dönem Ak Parti Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyeliği yapan değerli  dava arkadaşim dostum Hüseyin Gençali abimizede rahmet diliyorum  bugün yakın bir dostum daha vefat etti, sayın başkanımız müsaade ederse sevdiklerimizin ruhuna bir el-fatiha ile sözlerimi tamamlamak istiyorum. Allah hepinizden razı olsun”