Evet, bu sefer yazımın başlığında da belirttiğim gibi bu sefer seni dinlemiyorum ve bu yazıyı kaleme alıyorum Sayın Ahmet Kavakçı.

Ahmet Kavakçı; Hendek'in Hendek'linin gururu, hayatını yağlı güreşe, vatanına milletine adamış, devletine hain el uzatılmaya çalışıldığı 15 Temmuz gecesinde hiç korkmadan çekinmeden en ön saflarda Sakarya Valiliğine el konulmaya çalışılmasının o kara akşamında yer alan, ilçesine memleketine her anlamda katkı sağlamak için inandığı davasının gençlik kollarında başkanlık yapan, ve yine doğduğu ilçesinde belediye başkan yardımcılığı görevinde bulunan, tabiri caizse çekirdekten dediğimiz yağlı güreşin içinden gelen önemli bir değer...

Az önce de dediğim gibi, böyle bir yazı yazacağım dese sevgili Ahmet Kavakçı mütevazı bir kişiliğe sahip olduğu için, kesinlikle yazma derdi. Çünkü, Ahmet Kavakçı hiçbir yerde, hiçbir şekilde kimseden asla bir görev istememiştir, istemez de.

Şimdi, 2023 yılı yağlı güreş sezonu bittiğinden bu yana her yerde herkesçe konuşulan bir konu var. 2024 yılında yağlı güreşin içinde görev alanlar arasında bir değişikliğe gidilecek mi? Eğer ki; gidilecekse bu görevde kimler olacak, kimler bu onurlu göreve getirilecek. Benim şahsi fikrim, bu işi layıkıyla yapan, işinin ehli, en önemlisi adaletli, daha önce bu işin çıraklığını yapmış eziyetini çekmiş, her alanda yöneticilik idarecilik yapmış, hitabeti kuvvetli kişilerin bu önemli kademelere getirilmesidir. Camiada bu görev için, her bölgeden her gruptan bazı kişilerin çalışmalar içerisinde olduğunu duyuyoruz. Hani bir söz vardır ya, "denenmişin denenmesi olmazdır" diye. Aynen öyle denenmiş isimlerin, gün geçtikçe çıtası yükselen yağlı güreşimize çok fazla bir şey katacağını düşünmüyorum. Kendini geliştiren, kendini sürekli yenileyen yağlı güreşimizin önemli kademelerine Ahmet Kavakçı gibi isimlerin ihtiyacı var. Bununla ilgili karar mercii Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı Sayın İbrahim Türkiş'tir. Bir yağlı güreş neferi olarak, Sayın Federasyon Başkanımızın bu konuda en doğru kararı verecek olmasından en ufacık bir şüphem yoktur.

Her zaman her yerde görev istenmez, görev verilir düsturuyla hareket eden Sayın Ahmet Kavakçı'nın ve onun gibi görevini aşk ile yapan kişilerin bu göreve tebliğ edilmeleri, bu camianın daha liyakatlı bir şekilde yönetilmesi anlamında en doğal hakkıdır diye düşünüyorum.

2024 yılı yağlı güreş sezonunun, tüm camiamıza hayırlar getirmesini temenni ediyor, herkesin tüm müslüman aleminin bu gece idrak etmekte olacağımız Regaip Kandillerini kutluyorum.

Kalın sağlıcakla...

Cemil Tekin / Sadece Güreş Programı Yapımcısı ve Sunucusu