Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Büyükşehir Akademi’de yeni dönem başlıyor. 2010 yılından bu yana güz ve bahar dönemi olmak üzere yılda iki defa düzenlenen ve Tarihi Alicanlar Konağı ile Orman Park Bilgi Evinin ev sahipliği yapacağı yeni dönem Büyükşehir Akademi’de 30 Ekim Pazartesi günü başlayan güz dönemi kayıtları 8 Kasım Çarşamba gününe kadar devam edecek. 13 Kasım Pazartesi günü başlayacak yeni dönem 8 hafta boyunca 8 farklı branşta gerçekleştirilecek ve kayıtlar www.sakarya.bel.tr adresinden yapılabilecek. Büyükşehir Akademi’de güz dönemi 6 Ocak Cumartesi günü sona erecek.

Büyükşehir Akademi’de yeni dönem
Konuyla ilgili yapılan açıklamada ise şöyle denildi: “2010 yılından beri güz ve bahar dönemi olmak üzere yılda iki defa düzenlenen Büyükşehir Akademi; şehrimizin kültür hayatında önemli izler bırakmak ve entelektüel gelişimine katkı sunmak amacıyla edebiyat, felsefe, müzik, siyaset gibi alanlarda ülkemizin önde gelen ilim insanlarıyla hemşehrilerimizi buluşturmaktadır. Akademik bir anlayış ve zengin içerikle hazırlanan Büyükşehir Akademi, 2023 Güz Dönemi ile kaldığı yerden devam ediyor” denildi.

8 hafta 8 farklı alan
“Büyükşehir Akademi güz döneminde 8 hafta boyunca 8 farklı alanda dersler gerçekleştirilecek. 13 Kasım Pazartesi günü başlayan yeni dönem kayıtları 8 Kasım Çarşamba günü sona erecek. Başvurular kurumsal internet sayfamız www.sakarya.bel.tr adresinden alınacak. Başvurularda katılımcıların yazılı mülakatları belirleyici olacak ve derse kabul edilenlerin ilanı ise 10 Kasım Cuma günü yine kurumsal internet sayfamız üzerinden yapılacak. Alicanlar Konağı ile Ormanpark Bilgi Evinin ev sahipliği yapacağı Büyükşehir Akademi’ye tüm ilgilileri davet ediyor, hayırlı olmasını diliyoruz” denildi.

Büyükşehir Akademi ders başlıkları ve katılımcılar şu şekilde;

Ders: Mesnevi Okumaları
Eğitmen: Doç. Dr. Sezai Küçük
Yer: Alicanlar Konağı / Pazartesi 18.00-20.00

Ders: Yapay Zekâya Ulaştıran Bilimin Geçmişi ve Geleceği
Eğitmen: Doç. Dr. Emrah Aydemir
Yer: Ormanpark Bilgi Evi / Pazartesi 18.00-20.00

Ders: Türk Müziği Dersleri
Eğitmen: Kemalcan Ergün
Yer: Alicanlar Konağı / Salı 18.00-20.00

Ders: Etkili ve Güzel Konuşma
Eğitmen: Dr. Serhat Demirel
Yer: Ormanpark Bilgi Evi / Çarşamba 18.00-20.00

Ders: İnsanlığın Ortak Mirası Medeniyet
Eğitmen: Prof. Dr. Necmettin Alkan
Yer: Alicanlar Konağı / Çarşamba 18.00-20.00

Ders: Türk Şiiri
Eğitmen: Ercan Yılmaz
Yer: Alicanlar Konağı / Perşembe 18.00-20.00

Ders: Filmihâl: Film Sanatına Yollar, Film Sanatından Köprüler
Eğitmen: Enver Gülşen
Yer: Alicanlar Konağı / Cuma 18.00-20.00

Ders: İslam Felsefesi Okumaları
Eğitmen: Doç. Dr. Harun Kuşlu
Yer: Alicanlar Konağı / Cumartesi 18.00-20.00