İlçe ilçe, mahalle mahalle, gece gündüz seçim çalışmalarına devam eden Ayhan, Afet Yönetim ve Müdahale Merkezi projesi hakkında konuştu. 

PROFESYONEL ARAMA KURTARMA EKİBİ KURACAĞIZ

Önceliklerini Sakarya’nın depreme ve her türlü afete karşı dayanıklı, dirençli ve güvenli kılmak olacağını söyleyen Ayhan, “En az bin kişilik profesyonel arama kurtarma ekibi kuracağız. Ekibin, ses dinleme, termal kamera, jeneratör, ışıklandırma gibi tüm teçhizatları son teknoloji ile ihtiyacı karşılayacak nitelikte olacak.” dedi. 

SON TEKNOLOJİYİ KULLANACAĞIZ

Ayhan, “Allah korusun herhangi bir afetin olmasının ardından ekiplerimizi en fazla 2 saat içinde arama kurtarma çalışmalarına başlayacak şekilde organize edeceğiz. Yirmi adet termal drone ile yıkılan binalar, sel veya toprak kayması nedeniyle enkaz altında kalan/kaybolan vatandaşlarımızı anında tespit edebilecek teknolojiyi kullanır hale geleceğiz.” diye konuştu. 

Screenshot 20240317 161701 Gallery

AFETZEDE TEK BİR VATANDAŞIMIZI MAĞDUR ETMEYECEĞİZ

Afetin hemen ardından alacakları önemlerini açıklayan Ayhan, “Şehrimizin daha önceden belirlenen muhtelif alanlarına kurmak üzere 100 bin adet 4’er kişilik çadırları hazırda bulunduracağız. Deprem olması durumunda şehrin ana bölgelerine temel ihtiyaçları sağlayacak seyyar tuvalet, banyo ve lavaboları hazırda bulundurup 12 saat içerisinde kurulumları gerçekleştireceğiz. Yine hazırda bekleteceğimiz seyyar içme suyu depolarını 6 saat içinde afetzede vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız.“ ifadelerini kullandı.