Sakarya Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında yürüttüğü çalışmalara her gün yenilerini ekliyor.  Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, temmuz ayı boyunca her Çarşamba ve perşembe günü kadınları Kocaali Sosyal Tesislerinde ücretsiz ağırlamak için bir organizasyon hazırladı. 

3 ve 4 Temmuz’da başlıyor
Uygulamanın ilk başlangıç tarihi 3 ve 4 Temmuz olarak belirlendi. Büyükşehir Belediyesi resmî web sitesinde yer alan kayıt formundan kaydını yaptıran kadınlar bu uygulamadan yararlanabileceğini önemle duyurdu. Uygulamanın detaylarında ise saat 09.30’da Demokrasi Meydanı’ndan hareket edileceğini, 16.30’da da Kocaali’den yeniden şehre dönüş sağlanacağı belirtildi.

Kayıtlar internetten
Kurban Bayram’ının ikinci günü yeni sezon için kapılarını açan ve Karadeniz’de bir ilk olma özelliği taşıyan Kocaali Sosyal Tesisleri’nde yapılacak ücretsiz tatile katılmak isteyenler bu tarih öncesine kadar www.sakarya.bel.tr adresinden kayıt yaptırabilecek. 

20 bin metrekarelik alan üzerinde plajı, yüzme havuzu, oyun grupları, yürüyüş yolları, spor ve yeşil alanları, kafeteryası ile şehir turizmine büyük katkı sunuyor. Sosyal tesisin içerisinde ayrıca bebek bakım odası, çocuk oyun parkı ile çocuk oyun havuzu da bulunuyor. 

Kadınlara davet
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Kadınlara özel olarak inşa ettiğimiz Kocaali Sosyal Tesisleri yeni sezon için kapılarını açtı. Resmi web sitemiz üzerinden kayıt yaptıran kadınları 3 Temmuz ve 4 Temmuz tarihlerinde bu özel tesiste ücretsiz olarak ağırlayacağız. Temmuz ayı boyunca her çarşamba ve perşembe günü bu etkinliğe devam edeceğiz. Çeşitli etkinlikler, spor aktiviteleri ve yüzme programı için tüm vatandaşlarımız davetlidir” denildi.