HALKIN VEKİLİ OLACAĞIM

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili Adayı Ecevit Keleş, milletvekili seçildikten sonra muhtarların, STK'ların ve vatandaşların katılımı ile her ay 'Halk toplantıları' yapacağını taahhüt etti. Keleş, seçildikten sonra Sakarya'nın sorunlarının çözümünün yakın takipçisi olacağının da sözünü verdi.

Sakarya sevdalısı Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili Adayı Ecevit Keleş, milletvekili olduktan sonra da halkın içinde olacağını söyledi. Siyaseti 'insanlara hizmet etme sanatı' olarak tanımlayan Keleş, milletvekili seçildikten sonra kentin kronikleşen sorunlarının çözülmesi için yakın takipçisi olacağını dile getirdi. Her ay Sakarya'nın tüm ilçelerinde halk toplantısı yapacağını ifade eden Keleş, 'Toplantıya o ilçenin mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları ile vatandaşlarımız katılacak. Hem mahallelerin hem o ilçenin hem de Sakarya'nın sorunlarını konuşup, birlikte çözümler üreteceğiz. Halkın vekili olacağım ve her daim ulaşılabilir olacağım' dedi.

DEPREMLE MÜCADELE ÖNCÜ OLACAĞIZ
Sakarya'nın 17 Ağustos depreminin acısını yaşamış bir kent olduğunu anımsatan Keleş, şöyle devam etti: 'Olası bir Marmara depreminde Sakarya etkilenecektir. Özellikle 1999 depreminden önce yapılan binaların denetimleri yapılmalıdır. Tüm yapıları süratle gözden geçirerek, deprem ve sel açısından en riskli bölgelerden başlamak üzere bir kentsel dönüşüm programını derhal uygulamaya koyacağız. Kentsel dönüşümü rant değil çevre ve insan odaklı, afet risklerine karşı dayanıklılığı artıran, kent kimliğini yok etmeyen, doğaya ve tarihe karşı saygılı, dezavantajlı ve engelli vatandaşlarımızı önceleyen bir anlayışla yürüteceğiz.'

DOĞAL KAYNAKLARI KORUYACAĞIZ
Sakarya'nın doğal yapısını koruyarak yaylaları turizme açacaklarını ifade eden Keleş, 'Sapanca Gölümüz başta olmak üzere doğal kaynakları koruyacağız. Sakarya Nehri'nin korunması ve günlük yaşama dahil edilmesi için çalışmalar yapacağız. Kültürel altyapının güçlendirilmesi ve örnek şehir olması için çalışacağız. Raylı sistemin Sakarya'nın her tarafına ulaşması için tüm imkanları seferber edeceğiz' diye konuştu.

AYVAMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ!
Sakarya ovalarının Türkiye'nin en verimli tarım alanları olduğuna işaret eden Ecevit Keleş, tarım ve hayvancılığın eski verimli günlerine geri dönmesi için girişimlerde bulunacağını belirterek, şunları söyledi: 'Verimli tarım arazilerimizi eski günlerine geri döndürmek ve güçlendirmek için; Tarım Organize Sanayi Bölgesi kurulması için girişimlerde bulunacağız. Hayvancılığı güçlü kılarak eski günlerine ulaştırmak için çalışacağız. Sakarya Türkiye'de ayvanın yüzde 70 'ini üretiyor. Sakarya'nın ayvasını, üzümünü, fındığını işleyip, katma değeri yüksek ürünlere çevirmeliyiz. Ayvanın Sakarya'nın en kıymetli meyve olması için gerekli çalışmaları yapacağız' ifadelerini kullandı.

14 MAYIS'TA KORKULAR BİTECEK!
Sakarya'nın sorunlarına da değinen Keleş, 'Sakarya'mızın ihracattan dolayı alamadığı vergi iadesini geri kazandıracağız. Arıtma tesislerinin enerji giderlerinin devlet tarafından ödenmesini sağlayacağız. Arifiye Karasu demiryolu hattının bitirilmesi ve uğratılan zararın takipçisi olacağız' dedi.
14 Mayıs seçimlerinde korkuların biteceğini ifade eden CHP Sakarya Milletvekili adayı Ecevit Keleş, şunları dile getirdi: 'Nefret, şiddet dili bitecek. Sevgi ve kardeşlik kazanacak. Yoksulluk bitecek, halk kazanacak. 14 Mayıs seçimlerinde tüm Türkiye kazanacak.'