Hendek için beklenen açıklamanın MHP Genel Merkezi’nden duyurulmasıyla Hendek Belediye Başkan Adaylığı resmileşen Başkan Babaoğlu, “Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’i tensip ve takdirleri, yine Cumhur İttifakı’ndaki uyum ve iş birliği çok değerlidir, çok kıymetlidir. Sayın Cumhurbaşkanımıza da teşekkürlerimi iletiyorum. Rabbim çıkmış olduğumuz bu yolda, hemşerilerimizinde desteğiyle, başarılı işler yapmayı nasip etsin” diye konuştu.  

“Yeni dönemimizde de Hendekli hemşerilerimizi başımızın tacı etmeye devam edeceğiz” diyen Babaoğlu şunları kaydetti:

Bundan 5 yıl önce hep birlikte ilçemize huzur ve barışı getirmek üzere yola çıktık. Hendek Belediyesi’nin hiç bir vatandaşıyla, hangi partili olursa olsun bir derdi, problemi olmasın gayesini taşıdık. İnsanlar uyandıklarında arsalarına ne olacak, evlerimize ne olacak, acaba bize ne gibi bir muamele yapılacak gibi bir endişe yaşamadılar.  Biz vatandaşlarımızla iç içe kardeşçe yaşamayı hedeflemiştik ve bunu büyük ölçüde de gerçekleştirdik. 

Bunun yanında tüm olumsuzluklara rağmen ilçemizi çok önemli hizmetlerle buluşturduk. Bu dönemde Pandemi ve doğal afetler yaşandı.  Gelirlerimizin azalmasına, giderlerimizin artmasına rağmen, üretken belediyecilik anlayışıyla canla başla çalıştık. Algı operasyonlarına, her fırsatta belediyemize kara çalmaya çalışan çevrelere rağmen de çok şükür, dönemimiz Hendek için hizmet yıllarına dönüştü. 

Dönemimizle alakalı bir öz eleştiri yapacak olursak; Belediyeciliğin ayrı bir tecrübe gerektirdiğini deneyimledik. Hatalarımızı, eksiklerimiz gördük. Yeni dönemde vatandaşlarımızla birlikte daha iyisini gerçekleştireceğiz. Hendek halkına daha iyi hizmeti, daha tecrübeli kadrolarla eksiklerimizin ve yapabileceklerimizin de farkında olarak ulaştırmaya devam edeceğiz. 

Seçim süreci içerisinde bir yandan hizmete alacağımız eserlerin açılışlarını hızla yaparken, diğer yandan Türkiye Yüzyılına yakışır nitelikte yeni dönemimize dair projelerimizi de duyurmuş olacağız. Gücünü Aziz Milletimizden alan Cumhur İttifakı olarak tüm hemşerilerimizle birlikte ayırmadan, ayrışmadan, Hendek için canla başla çalışacağız. Herkes için, Herkese Göre Belediye Birliğin gücüyle İlçemize Milletimize hayırlı olsun.