İNSANA FAYDA
Ahilik kültürünü yaşatmak, gelecek kuşaklara aktarmak, bu bilince sahip bireyler yetiştirerek insana faydayı ön planda tutmanın hedeflendiği sosyal sorumluluk projelerinde öğrenmenler, öğrenciler ve veliler iş birliği içinde hareket ediyor.

ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLER
Proje kapsamında vefa ziyaretleri, anne-çocuk ilk yardım eğitimleri, ahilik söyleşileri, Şehit Adil Arslan Özel Eğitim 3. Kademe Uygulama Okulu sağlık taraması, 17 Ağustos İlkokulu ilk yardım eğitimi, Alandüzü Mahalle sakinleri sağlık taraması, Geleceğe İz Bırakan Eller çalışması, Şehit ve Gazi Derneği ziyareti ve Cumhuriyet Yürüyüşü ile Cumhuriyetin 100. Yıl etkinliklerini gerçekleştiriyor.

GÖNÜLLÜLÜK ÇALIŞMALARINDA İŞ BİRLİĞİ
Farklı sınıflardan katılan öğrencilerin emek verdiği, öğretmenlerin ve velilerin özverisi ile sergilediği gönüllülük çalışmalarının çok kıymeti olduğunu belirten 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Selami Aksaç: “Gelecek nesillere de örnek olacak projelerle çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

İYİ Kİ VARSINIZ!
Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: Hastane ortamı oluşturarak öğrencilere görsel ve eğitsel eğitim imkanı sağlanarak okulda yetişen ve sağlık sektörü alanında aldığı eğitimi icra ederek başarılı çalışmalar sergileyen gençlerimizin duyarlılığı ve 100.yıl coşkusunun çok kıymetli olduğunu, belirtti.
Bilimsel çalışmalar ve etkinlerin millî ve manevî değerlerle harmanlanarak vücut bulduğu, neslimizin ihyasını merkeze alan çalışmaların çok kıymetli olduğunu hatırlatan Bakırtaş, “Türkiye Yüzyılına ışık tutan gençlerimizle gurur duyuyoruz, iyi ki varsınız.” dedi.GÖRSEL 1