DEVA Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan, Adapazarı Belediye Başkan Adayı Ercan Başnuh, Hendek Belediye Başkan Adayı  Bilal Emre Taşkın, Karasu Belediye  Başkan Adayı Abdullah Çatalbaş, Kaynarca Belediye Başkan Adayı Ünal Özturhan, Pamukova Belediye Başkan Adayı İrfan Metin, Söğütlü Belediye Başkan Adayı Murat Aktürk, Arifiye Belediye Başkan Adayı Selen Özyıldırım, Erenler Belediye Başkan Adayı Sedat Aslanboğa ve Ferizli Belediye Başkan Adayı Yakup Kotaman sahada vatandaş ve esnafın nabzını tuttular.

Mehmet Erdoğan esnaf ve vatandaşlarla çok faydalı görüşmeler sağladıklarını ve  kendilerine iletilen mesajları değerlendirdiklerini,  aday olurken  altına imza attıkları  taahhütleri ve seçim beyannamesi hakkında vatandaşları bilgilendirdiklerini belirterek yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.  

Deva Adayları (8)

“DÜRÜST BELEDİYECİLİĞİN ETİK KURALLARINI UYGULAYACAĞIZ”

“Vatandaşlarımızı,  başka bir belediyeciliğin de mümkün olduğuna ikna etmek zorundayız. Bu anlayış, öz kaynaklarını geliştirecek, merkezi yönetime bağlı olmadan da iş ve hizmet üretecek kurumsal yapıya sahip yeni ve güçlü, bir  belediyecilik anlayışıdır. Temiz siyaset ve dürüst belediyeciliğin etik kurallarını uygulayacak ve sonrasında da performans ölçümü yapılacak ve denetleneceğiz. Ve bunu hep beraber yapacak ve gerçekleştireceğiz. Tüm vatandaşlarımıza seslenmek ve çağrıda bulunmak istiyorum: Sadece şikayetçi olmakla, küsmekle, sandığa gitmemekle sorunlarımızı aşamayız. Ülkemiz ve şehrimizin geleceği için önümüzdeki yerel seçimlerde, bu iktidara bir sarı kart göstermek için önümüzde önemli bir fırsat var. Bu hükümetin icraatlarından memnun değilseniz, onları da uyarmak istiyorsanız gelin, “Hatalarını görüyorum. Ayağını denk at” diyerek, bu seçimlerde hep beraber sarı kartı gösterelim.”

 “RASTLADIĞIMIZ ORTAK DUYGU İNSANLARIN BİZE, PARTİMİZE DUYDUĞU GÜVEN”

“Sokak sokak, cadde cadde tarayarak,  vatandaşlarımızla birebir temas ettiğimizde rastladığımız ortak bir duygu var. O ortak duygu ne biliyor musunuz? İnsanların bize, partimize duyduğu güveni  görüyoruz. Ben ve arkadaşlarım bu süreçte çok çarpıcı veriler elde ettik. Sokakta kiminle karşılaşsak, kimi ziyaret etsek vatandaşlar ekonominin anormal kötülüğünden söz ediyorlar. İşsizlikten, maliyet artışından, kira artışından, enflasyondan, paramızın değer kaybından, her şeye sürekli gelen zamlardan, yüksek vergilerden şikayet etmeyen yok gibi.  Özellikle sabit gelirli, emekli, asgari ücretle çalışan vatandaşlarımız isyan halindeler. “Ömrümüz boyunca bu kadar kötü bir ekonomi yönetimi ile karşı karşıya kalmamıştık” şeklinde konuşuyorlar. Söz konusu ekonomi olunca ‘bir dokun bin işit’ durumu söz konusu…”

“MEYDAN BOŞ DEĞİL.”

“DEVA’lı olsun veya olmasın. Gittiğimiz bir pazarda, bir kahvede ya da kafede bir ev hanımıyla, bir gençle sohbet ederken rastladığımız İnsanlar bizlere duydukları güveni ifade etmekten çekinmiyorlar. Ama ne yapıyorlar? Bunu eğilip kulağımıza sessizce söylüyorlar. Diyorlar ki ‘Gönlümüz sizinle. Yolunuz açık olsun. Kurtulalım artık.’ Biz de diyoruz ki elbette meydan boş değil. Liyakatli kadrolarımız görev ve sorumluluk almaya hazır. Makul hiç kimse, ‘Siz bu işi beceremezsiniz. Hukuksuzluk, adaletsizlik yaparsınız. Çalıp çırparsınız. İhaleleri yandaşlarınıza verirsiniz. Kamu ihalelerinde, mülakatlarda, sizden olanlara torpil geçersiniz. Fütursuzca kaynakları savurursunuz’ demiyor. Siyasi görüşü ne olursa olsun her kesimden insanın, ‘Bunlar iyi insanlar, dürüst insanlar’ demesi, bizi motive ediyor. Bunları duymak çok şükür bize nasip oluyor.  DEVA’ya nasip oluyor. En büyük mutluluğumuzdur, hamdolsun.”

“ENGELLEMELER BİZİ YILDIRAMAZ”

“Elbette çok çalışacağız. Doğru değil, dosdoğru çalışacağız. DEVA Partisi yanlışın, haksızlığın, hukuksuzluğun karşısında korkmadan dik durabilen kadrosuyla ve yeni bir siyaset anlayışıyla yola çıktı. Engellemeler bizi yıldıramaz.  Şehrin heryerini afişlerinizle donatıp bize yer verilmesine engel olsanız da biz milletimizin gönlünde, oy pusulalarında yer bulacağız inşallah.”

“AK PARTİ’YE TEPKİ BÜYÜK”. “BİZLER SEÇİMDEN SONRA BİZİ UNUTTULAR DEDİRTMEYECEĞİZ.”

Sakaryalı hemşehrilerimizden, “Seçtiklerimiz bizi seçimden sonra unuttu” şikayeti ile ayrıca hizmet eksiklerine,  vatandaş taleplerinin kulak ardı edilmesine yönelik şikayetler ile çok karşılaşıyoruz. AK Partiye tepki büyük. Vatandaş; “Seçim sonrası bizi unuttular, ayrıca Belediyeler, ben yaptım oldu modundalar” diyor.  Her seçimde yapamadıklarını tekrar vadedenlere biz dersini  vereceğiz. Biz DEVA Partisi olarak her mahalleden gençlerle Gençlik merkezi kuracağız. ‘’GENÇLİK MECLİSİ’nde hem bugünü çalışacağız hem de Adapazarı’nın geleceğini kuracağız. Merkez ve ilçelerde her ferdin, bizzat bize ulaşarak ileteceği görüşlerini yüz yüze ya da elektronik iletişim uygulamaları ile  alacağız ve yönetime ortak olmalarını bekleyeceğiz. Her yaştan insanımıza belediye hizmetlerini yönlendirme ve denetleme imkânı cep telefonlarından rahatça indirilebilen ‘’BİR FİKRİM VAR’’ aplikasyonu ile sağlanacaktır. Şeffaf, sonuç odaklı, hesap verebilen yönetim anlayışımız ile “Ben yaptım oldu” “Seçimden sonra bizi unuttular” dedirtmeyeceğiz.

“TARIMIN STRATEJİK DEĞERİNİ ÖNE ÇIKARACAĞIZ”

Tarımın stratejik değerini ortaya koyacağız ve destekleyeceğiz. Sanayileşme hedefi ile ihmal ettikleri ve yanlış uyguladıkları tarım politikaları ile artan maliyetler yüzünden gıdaya ulaşılmasında millete sıkıntı yaşatan, eti ve sütü halkın sofrasından uzaklaştıran, kıyma alma kuyrukları yaratan, besiciyi ve çiftçimizi de mağdur eden,  bu iktidarın, Büyükşehir Yasası ile çivi çakılmaz hale getirdiği kırsal özelliği bulunan mahalleler, Seçim Beyannamemizde belirttiğimiz gibi  Tarımsal önemi nedeniyle,  kesinlikle ‘’KIRSAL MAHALLE’ ye dönüştürülecektir. Kırsal mahallenin belediye mülkiyetine geçmiş gayrimenkulleri asla satılmayacak, kadın kooperatiflerinin geleneksel tohumlarının ekildiği tarım alanı olarak değerlendirilecektir.  ‘’TOHUM BANKASI’’ mutlaka hayata geçirilecektir. Tarım ve hayvancılık faaliyetinde bulunan mahallelerimize hizmet edecek Ziraat ve Veterinerlik Ofisi kurulacaktır.

 ‘’ASLA YAPMAYACAKLARIMIZ’’

Kadrolarımız ile seçimi kazandığımızda asla yapmayacaklarımızın çok önemli olduğunu düşünüyoruz.  Asla yapmayacaklarımız içinde şunlar var;  Belediye başkanı dahil olmak üzere hiçbir belediye çalışanı, etik ilkelerimize  namusu ve şerefi üzerine uyacağını beyan eden taahhütnameyi imzalamadan görev başı yapmayacaktır. Hizmet sunumunda vatandaş ayrımı yapılmayacak, Belediye bünyesindeki hiçbir yönetici ve personelin menfaat ve hediye kabulüne izin verilmeyecektir. Canlı yayımlanmayan hiçbir ihale olmayacaktır. Belediye başkanı ve yöneticileri belediyenin araç, gereç ve imkânlarını özel yaşamında asla kullanamayacaktır. Belediye personel kadrosunda gereksiz ve verimsiz personel istihdamına izin verilmeyecek, Şehrin muhtelif yerlerinde yapılan ya da planlanan hizmetlerin tanıtımı dışında belediye başkanı dahil hiç kimsenin resim ve posteri belediye kaynakları kullanılarak sergilenmeyecek, Dini ve Milli bayramlar ile gençlerin sportif ve kültürel etkinlikleri dışında,  belediye kasasından hiçbir organizasyona kaynak aktarılmayacak, seçim dönemlerinde belediyenin araç, gereç ve imkânları hiçbir şahıs ya da grubun siyasetine kaynak ve finansman üretmeyecektir. Harcayacağımız her kuruşun hesabını vermeden, bizden önce harcanan her kuruşun hesabını sormadan kimseden helallik istenmeyecektir.”