Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Duran, Milli Birlik ve Düşünce Derneği’ni ziyaret etti.

Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Hayati Özsipahi ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Duran, sivil toplum kuruluşlarıyla istişare halinde olacaklarını ve ortak aklın hakim  olduğu bir anlayışla Sakarya için çalışacaklarını kaydetti.

Şehirde yaşayan herkesin kültür ve sanata erişebileceğini vurgulayan Duran, “Kültür ve sanat bir şehrin olmazsa olmazıdır. Tiyatro, müzik ve sinema başta olmak üzere farklı disiplinlerde ulusal çapta tanınan birçok sanatçıyı şehrimizde ağırlamak istiyoruz. Festivaller, sempozyumlar, konferanslar ve nice etkinlikle Sakarya’mızın kültür sanattaki konumunu en ileri seviyeye taşıyacağız” diye konuştu. 

Sakarya’ya yeni kültür sanat alanları da kazandıracaklarını açıklayan Duran, “Sakarya’nın öncelikle birçok kültürel aktiviteye ev sahipliği yapabilecek yeterlilikte ve nitelikte bir kültür sanat merkezine ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Her geçen gün artan öğrenci kapasitesiyle birlikte şehrimizin kültür sanat hayatının daha aktif olması gerektiğini düşünüyorum. Mevcut kültür merkezlerimizi daha da aktif kullanmanın yanında yeni inşa edeceğimiz kültür merkezimizle birlikte Sakarya ülkemizin kültür sanat yaşamı en canlı şehirlerinden biri haline gelecektir.” dedi. 

Buluşmanın sonunda Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Hayati Özsipahi, şehirdeki gençler adına yapılacak her türlü çalışmaya destek olmaya hazır olduklarını belirterek, Rıdvan Duran’ın ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini ifade etti.IMG_2575_800x600