Erenler Belediyesinde 31 Mart 2024 tarihinde göreve başlayan Erenler Belediye Başkanı Şenol DİNÇ, özellikle teknik çalışmalar kapsamında büyük bir özveriyle çalışmaya devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü faaliyetlerinin hızlandığını belirten Başkan Dinç, çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Göreve başladığımız günden bu yana vatandaşlarımızın büyük teveccühüyle karşılaştık. Bizleri hizmet anlamında güçlü bir şekilde desteklediler, bir gün bile yalnız bırakılmadık. Bu büyük destek her anlamda bizleri güçlü hissettiriyor. Göreve başlar başlamaz hızlı bir şekilde başkan yardımcılarıma koordinasyonu sıkı bir şekilde sağlamaları talimatını verdim, böylelikle Fen İşleri Müdürlüğümüz çalışmalarını hızlandırdı ve sonuç almaya başladık.”

ÇAYBAŞI MAHALLESİ YOL AÇIM ÇALIŞMASI
Çaybaşı Mahallesinde çalışmalara başlayan Erenler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yol açım çalışmalarına hız verdi. Çalışma hakkında açıklama yapan Başkan Dinç “Hizmet anlamında personellerimizle beraber büyük bir birlik oluşturduk. Şantiyemize sabah saatlerinde uğrar belediye binasına öyle geçerim ve bu güzel ailenin çalışmalardaki özverisini daha işe başlarken görüyorum. Bu birlik hareketi meyvelerini hızlı bir şeklide verdi. Çaybaşı Mahallemizde yol açım çalışmasına başladık ve hızlı bir şekilde tamamlayacağız.” dedi.

Erenler’de Beledi̇yeci̇li̇k Her Anlamda Di̇nçleşi̇yor (4)

KİLİTLİ PARKE VE BETON ÇALIŞMALARI HIZLANACAK
Küpçüler Mahallesi 1.Etap, Yeni Mahalle 1.Etap, Dilmen Mahallesi 2.Etap ve kırsal alandaki 25 mahalleyle ilgili yapılacak çalışmalarla ilgili Kilitli Parke ve Beton İhalesinin sonuçlanmasını beklediklerini belirten Erenler Belediye Başkanı Şenol Dinç çalışmaların hiçbir aksaklığa mahal vermeden devam edeceğini belirterek açıklamalarına devam etti; “Göreve başlar başlamaz Fen İşleri Müdürlüğümüzle beraber çalışmalarımızı planladık ve nihayetinde ilk ihalemizi gerçekleştirerek vatandaşımızın hak ettiği gelişmiş bir Erenler hayalini inşa etmeye başladık. Resmi süreçlerin tamamlanmasını bekliyoruz. Daha sonra ilk etapta hızlı bir şekilde Küpçüler Mahallesi 1.Etap, Yeni Mahalle 1.Etap, Dilmen Mahallesi 2.Etap ve kırsal alandaki 25 mahallemizle ilgili gerekli çalışmalara başlayacağız. Zaten halihazırda günlük rutin teknik işleri yürütmekteyiz. Vatandaşlarımızın hizmete etkin ve hızlı erişmesi için sabah akşam demeden çalışmaya devam edeceğiz.

STANDARTLARIMIZI YÜKSELTİYORUZ
Belediye hizmetleri anlamında genel bir değerlendirmede bulunan Başkan Dinç, her bir çalışma gününde sadece Fen İşleri Müdürlüğü değil diğer müdürlüklerin de asli görevlerini yerine getirdiğini ve çalışma standartlarını da her geçen gün arttırdıklarını ifade etti. Belediye hizmetlerini genel çerçevesiyle değerlendiren Erenler Belediye Başkanı Şenol Dinç ayrıca şunları belirtti; “Fen İşleri Müdürlüğümüz az önce bahsettiğim yol açma çalışması ve kapsamlı Beton ve Parke işleri dışında, park bakım ve onarımlarını rutin olarak yapıyor. Ayrıca yol tamiratlarına da hız verdik. Aynı zamanda diğer müdürlüklerimiz de koordineli bir şekilde çalışmaktadır. Biz göreve geldiğimizden bu yana en önem verdiğimiz şeylerin başında hizmet standartlarını geliştirmek var. Bu gelişmeyi hep birlikte hizmet süremizce göreceğiz.

DİNÇLEŞEN HİZMET ANLAYIŞI
Son olarak belediye çalışmalarında vatandaşın da etkin katılımının sağlanmasına vurgu yapan Başkan Dinç, özellikle ERBİM üzerinden vatandaşlara belediyeye dilek/talep ve şikayet konusunda ulaşmaları yönünde rica da bulundu. “Bizler vatandaşlarımızın seçimiyle bu noktaya geldik, hizmete başladığımız günden bu yana hep vatandaşımızın ayağına gittik ve gideceğiz de fakat derdimiz 91.611 vatandaşımıza da bir şekilde temas etmek. Bu sebepten ötürü tüm vatandaşlarımıza şunu ifade etmek isterim, Örneğin; Fen İşleri Müdürlüğümüz personelleri sahada çalışırken mutlaka vatandaşlarımız da çalışmaları gerek fiilen gerekse de bizlerin duyuru kanalları üzerinden takip etsinler. 444 25 54 numarasını whatsapp kanalından ekleyerek veya sosyal medya üzerinden mesaj atarak belediyemize eksik gördükleri noktaları veya başka bir talepleri varsa onu da iletmelerini rica ediyoruz. Böylelikle vatandaşlarımızla aramızdaki bağ daha da kuvvetli olacak ve belediyemiz her geçen gün daha da dinçleşerek hizmetlerine devam edecektir.”