ETD'nin olağan toplantısı SEN Otel'de gerçekleşti. Toplantıya SATSO Meclis Başkanı Erdem Ercan, SATSO Divan Katibi Meclis Üyesi Serap Yılmaz ve konuşmacı, eğitmen ve yazar Emrah Kozan katıldı.

Toplantıya ETD Sakarya Şube Başkanı Şamil Dedeoğlu ve üyeler de iştirak etti. Ekonomik gelişmelerin ele alındığı toplantıda konuşan Şamil Dedeoğlu, SATSO liderliğinde Sakarya'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile beraber Rusya ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade etti. Rusya'da çok ciddi özel ve tüzel çalışmalar yaptıklarını belirten Dedeoğlu; "Çok ciddi kazanımlar elde ettik. Rusya pazarı, fırsatlarının tehditlerden fazla olduğu ciddi bir ticari potansiyeli olduğu bir ülke" diye konuştu.

2024 ZOR GEÇECEK

Merkez bankası yıl sonu enflasyon beklentisini yüzde 58'den yüzde 65'e çıkardığını ifade eden Şamil Dedeoğlu, sıkılaştırma politikasının devam ettiğini, 2024 yılının zor geçeceğine vurgu yaptı.

Şehirdeki birlikteliğe değinen Dedeoğlu;

"Karşımızda birçok tehdit bulunuyor. Bizim gücümüz sınırlı, şirketler olarak. Çoğu meselede yalnız kalıyoruz. Bu birliktelikler, yan yana gelmeler, omuz omuza mücadele etmeler sayesinde birçok sorunu aşabileceğimize inanıyorum. Sakarya göçmen bir şehir, ruhu da göçmen aslında. Bu göçmenlik refleksine karşı yan yana gelmek kolay bir iş değil. SATSO, bu konuda öncü bir rol oynuyor. Sakarya'daki sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesi büyük bir başarı. Dernekler bir arada çalışarak hizmet üretiyorlar." dedi.