Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’nın yerine de, bir dönem ilimizde de görev yapan, eski İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş atandı. 

Milletvekili Adayı Olmuştu

14 Mayıs genel seçimleri öncesinde AK Parti’den ilimiz Sakarya'da milletvekili aday adayı olmak için başvuru yapmış fakat aday gösterilmedi.

Fazilet Durmuş Kimdir?

1976 yılında Ordu’da doğan Fazilet Durmuş, ilk ve orta öğrenimini Ordu’da tamamladı. Lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Kimya Öğretmenliği Bölümü´nden ikincilikle mezun oldu. 1996 yılında Gümüşhane'nin Torul ilçesinde göreve başladı. 2008 yılından itibaren okul yöneticiliği görevlerinde bulundu.  2012 yılında Okan Üniversitesi İşletme Fakültesinde Eğitim Yönetimi ve Uzmanlığı alanında Yüksek Lisans yaptı ve bölüm birincisi olarak tamamladı. 2013 yılında Kocaeli ili Darıca ilçesinde bir yıl görevlendirme Şube Müdürü olarak çalıştıktan sonra 2014 yılı Nisan ayında kadrolu Şube Müdürü olarak Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğünde, 19.07.2016 tarihinden itibaren Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü olarak Bilecik İlinde görev yapan Fazilet Durmuş, 2018-2021 yılları arasında da Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmıştır. Durmuş evli ve üç çocuk annesidir.