Toplantı, yoklama alınması ve ekim ayı karar özetlerinin oylanmasıyla başladı. Açılış konuşmasında Başkan Gündoğdu, son bir ay içinde gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili meclis üyelerine bilgi sundu.

Başkan Gündoğdu, açılış konuşmasında Gölkent mahallesi alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından başlayan sıcak asfalt döküm çalışmalarından bahsetti. Ana arter üstünde bulunan toplamda 9.5 kilometrelik ara sokakların asfaltlama işleminin tamamlandığını belirtti. Ayrıca, ana arterde asfaltlama çalışmalarının başladığını, çevre düzenlemesi ve kaldırımların yenilenmesiyle Gölkent'in şimdiki durumundan tamamen sıyrılarak, modern ve yenilenmiş bir yüzle vatandaşların hizmetine sunulacağını ifade etti. Yaşanan gecikmeler için mahalle sakinlerinden özür dileyerek, verilen sözlerin tutulduğunu ve bunun gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Ayrıca, Ferizli Belediyesi tarafından Cumhuriyetin 100. yılı anısına düzenlenen Voleybol Turnuvası hakkında bilgi veren Başkan Gündoğdu, 20 takımın kıyasıya mücadele ettiği bu özel turnuvada, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı heyecanını sahada ve tribünlerde yaşıyoruz. Grup maçları geçtiğimiz Cuma günü tamamlandı ve turnuva bu hafta oynanacak olan maçlarla son bulacak. Tüm sporseverleri bu heyecanı bizimle paylaşmaya davet ediyoruz," dedi.

Başkan Gündoğdu toplantıda Filistin'deki durumla ilgili derin endişelerini de dile getirerek İsrail'in politikalarını sert bir dille eleştirdi. Filistin halkına yönelik uygulamaların kabul edilemez olduğunu vurguladı ve Filistin halkına desteklerini ifade etti. Başkan Gündoğdu, “80 yıldır Filistin halkına katliam, soykırım ve işkence yapan siyonist, katil, işgalci İsrail zalimlerine karşı Kassam Tugayları ve Filistinli Kardeşlerimizin başlattığı Mescid-i Aksa Tufanı Harekâtını destekliyorum. Hastaneleri bombalayan, Masum Filistin halkının evlerini, arazilerini, büyükbaş ve küçükbaş sürülerini bile ellerinden alan, toplama kampında esir tuttukları silahsız masum Filistinlileri katleden, Mescid-i Aksa'ya alçakça baskınlar düzenleyerek ibadet halindeki Müslümanları tutuklayan terörist devlet İsrail’e lanet olsun. 80 yıldır zulüm görme pahasına İslam'ın izzetini ellerinde taşla koruyan şerefli Filistin halkının her zaman yanındayız. Rabbim, Terör Örgütü israil ve yandaşlarını kahru perişan eylesin,” ifadelerini kullandı.

4 Madde Karara Bağlandı
Toplantının ilk maddesinde, Ferizli Belediyesi'nin 2023 yılına ayrılan bütçesine ek bütçe yapılması teklifi müzakere edildi. Teklif, 7 Kasım Salı günü saat 10.00'da tekrar görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edildi.

İkinci maddede, Ferizli genelinde hizmet veren ulusal market zincirlerinin mal indirme ve yükleme saatlerinin düzenlenmesine ilişkin teklif ele alındı. Zabıta Müdürlüğü'nün önerisi doğrultusunda, sabah saat 09.00'dan 11.00'a ve akşam 19.00'dan ertesi sabah 07.00'a kadar olan saatlerin mal sevkiyatları için belirlenmesi konusunda oybirliği ile mutabakat sağlandı.

Üçüncü gündem maddesi olan Belediye Emir ve Yasaklar Uygulama Yönetmeliği'nin düzenlenmesi teklifi de oybirliği ile onaylandı.

Son olarak, dördüncü madde kapsamında İnönü Mahallesi'nde bulunan ve Ferizli Belediyesi mülkiyetindeki iki arsanın 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18. maddesi gereğince satışı ya da trampa yapılması teklifi de meclis üyelerinin oyçokluğu ile kabul edildi.

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, kararların ardından yaptığı açıklamada, alınan kararların hem Ferizli hem de çevre için hayırlara vesile olmasını dileyerek, meclis üyelerine uyumlu ve verimli çalışmalarından ötürü teşekkürlerini sundu.
Toplantı, meclis üyelerinin dilek ve temennilerini paylaşmalarının ardından sona erdi.