Sevgili Hendek'liler, Hendekspor'lular...

Uzun zamandır Hendekspor'la alakalı bir yazı yazmadım. Şimdi tam zamanı diyerek, geçtim bilgisayarımın başına.

Hepimizin bildiği üzere Hendekspor, yıllardır beklenen hasrete son vermiş, 70 yıl sonra büyük bir fırsat yakalayarak 3. Lig'e çıkmıştı. Fakat aynı başarıyı çıktığı yerde gösteremediği için de, aynı sezonun sonunda düştü.

Hepimizin hayalleri yıkıldı

Bu düşüş şehri inanılmaz derecede üzmüş, adeta şehrin ve kalbi Hendekspor için atan genç kuşakların hayallerini bir başka bahara bırakmıştı. Ligin bitiminden bu yana şehirde Hendekspor anlamında bir sessizlik vardı. Bu süren sessizliği ilk olarak Hendekspor Kulübü Başkanı Adil Karabulut bozdu. Karabulut, kendisinin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, 'Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ile yaptığı istişareler sonucunda istifa ettiğini' söyledi.

Ertesi gün Hendek'te bu istifa konusu konuşulurken, bir gün sonra da Hendekspor Futbol Şube Sorumlusu Metin Genç'in istifa haberi gündemi sıcak tutmaya yetti.

Bu istifaların arkası kesilmez diyenler yanılmadı ve yine ertesi gün Hendekspor Kulübü Yöneticilerinden Hikmet Yılmaz da Kendisinin sosyal medya hesabı üzerinden istifa ettiğini kamuoyu ile paylaştı.

Murat Kaya başkan oldu

Bu gelen istifa haberlerinin akabinde toplanan Hendekspor Kulübü Yönetimi oy birliği ile As Başkan Murat Kaya'yı kulübünün başına getirdi. Çiçeği burnunda Başkan Murat Kaya hemen ilk toplantısını yaptı. Kaya, örnek teşkil edecek bir davranış göstererek, normal şartlarda yapılması gereken olağan kongrenin süresine bakmaksızın hemen yapılması konusunda karar alarak ilk açıklamasında kongreye gideceklerini Hendek Kamuoyuna duyurdu. Başkan Murat Kaya'nın bu hareketi ilçe spor kamuoyu tarafından takdir edildi.

Peki ama şimdi ne olacak?

Ben hemen bu bölümde özellikle şunu belirtmek istiyorum. Eğer ki Başkan Murat Kaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri kongre kararı almamış olsaydı emin olun ki, her kafadan bir ses çıkar ve adaylığın a'sını düşünmeyenler bile listem hazırdı, aday olacaktım diyeceklerdi.

Alın size kongre. Tamda sizin istediğiniz gibi. Hadi hodri meydan. Yapın bakalım listelerinizi...

Evet şimdi ne olacak? Şimdi herkesin beklediği kongre olacak. Hendekspor delegeleri; 29 Haziran 2022 saat: 18.00'da, eğer çoğunluk sağlanamaz ise de 06 Temmuz 2022 saat: 18.00'da yeni başkanını seçecek.

Merakla beklenen kongrede o isimleri aday olarak görecek miyiz?

Az evvel de belirttiğim gibi kongre kararı alınmasaydı, herkes bende aday olacaktım diyecekti. Buyrun beyler; kongre kararı alındı. Hemen basına bir açıklama yapın da görelim bakalım bizde kim aday kim değil. Kim daha çok Hendekspor sevdalısı, kim değil.

Çarşıya, kahvehaneye, parka, cami avlusuna çıktığınızda Hendek'te tek konuşulan konu var. Kongrede kim aday olacak, Hendekspor'a kim başkan seçilecek. Kulislerde konuşulan Hendekspor Kulübü eski başkanlarından Zafer Çakmak'ın, yine kendisinin başkanlığı dönemindeki arkadaşlarıyla birlikte maddi anlamda çok güçlü bir yönetim oluşturmak için kolları sıvadığı ve bir takım ziyaretlerde bulunduğu...

Sosyal medya platformlarına baktığınızda Hendekspor'la alakalı yapılan her paylaşımın altında Zafer Çakmak'ın ismini görmeniz mümkün. Bu demek oluyor ki; Hendekspor sevdalıları, Hendekspor seyircisi Zafer Çakmak'ı başkan olarak görmek istiyor.

Yine konuşulan öyle bir isim var ki; Başkan Adil Karabulut'un istifasının öncesinde ve sonrasında, sosyal medyadan yaptığı sert paylaşımlarla dikkatleri üzerine çeken Murat Atçı. Murat Atçı ismi de çok gür sesle olmasa da bazı kesimler tarafından konuşuluyor. Murat Atçı da Zafer Çakmak gibi liste hazırlığında mı bunu ileriki günlerde hep birlikte göreceğiz.

Umarım, geçen yıl ile alakalı olarak hiçbir şeyi hatırlatmayacak bir yönetimin göreve gelmesi temennisiyle diyerek, yazımı noktalamak istiyorum.

'Bugünün değerini anlamadan yarını bekleyen bu insanlar, dünün geçtiğini ve yarının belki de hiç gelmeyeceğini düşünemiyorlar.'