Kocaali'de düzenlenen mitingde Hüseyin Ekşi'ye MHP İl Başkanı Oğuz Alkaş, Milletvekili Adayı Ahmet Ziya Akar, İlçe Başkanları ve STK temsilcileri katıldı. Milliyetçi Hareket Partisi seçim beyannamesinin aktarıldığı mitingde vatandaşlar, yağmur yağmasına rağmen alandan ayrılmadılar.

Yoğun yağış altında büyük bir kalabalığa hitap eden Ekşi; 'Artık bu seçim sürecinin sonuna geldik. Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zaman vatandaşımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bu vatan hepimizin, bu memleket hepimizin. Sizler de bizler de bu vatanın her zaman ileri gitmesi için çalışacağız. Bu yüzden terör ile bir arada olanlara, dağdakiyle iş tutanlara değil, bu vatanın öz be öz evlatlarına verin yetkiyi' ifadelerini kullandı.

Seçim sürecinde kendilerine gösterilen tevazu için tüm Kocaalililere teşekkür eden Ekşi; 'Burası benim baba ocağım. Buradan alacağım destek benim için çok kıymetli o yüzden. Sizler de sağolun, tüm desteğinizle yanımda oldunuz. Beni bağrınıza bastınız. Buradan Milliyetçi Hareket Partisi'ne gönül vermiş ülküdaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Son kez belirtmek isterim ki, ülkemizin bekası için bir oy MHP'ye, bir oy Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a' diyerek sözlerini noktaladı.