İlçe kongrelerimiz esnasında ve bu süreçte farklı iletişim kanallarından yaptığım açıklamalarda belirtmiş olmama karşın önümüzdeki dönem il başkanlığına aday olup olmayacağım konusuna açıklık getirmem gereği hasıl olmuştur.

1 Mayıs 2018'den bugüne onurla sürdürdüğüm İl Başkanlığı sürecinde İYİ Parti Sakarya teşkilatını layık olduğu seviyeye taşımak adına tüm dava arkadaşlarımızla birlikte çok çalıştık. İlçe teşkilatlarımızın olağanüstü çabalarıyla üye sayımızı 800'lerden 11.000 seviyelerine taşıyarak İYİ Parti teşkilatları
arasında her zaman üst sıralarda olmayı başardık.

Sadece seçim zamanı faaliyet gösteren değil, seçimsiz dönemlerde de sahada basmadık yer bırakmayan, vatandaşımızın mutlu gününde ve acı gününde yanında olmaya gayret gösteren, onların sorunlarını dile getirmek adına gündem belirleyen bir siyasi anlayışı kendimize şiar edindik. Bu süre zarfında her an seçim olacakmış gibi hazırlıklarımızı sürdürdük. Mahalle teşkilatlarımızı ve sandık görevlilerimizi büyük oranda tamamladık. Aradan geçen beş yılın ardında, 2018 seçimlerinde aldığımız %9.4 oy oranı ile başladığımız iktidar yolculuğuna, bugün itibari ile Sakarya'da %25'in üzerine çıkarmanın gururuyla devam ediyor ediyoruz.

İl Başkanlığım sürecinde şahsımdan ve teşkilatlarımızdan desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Genel Başkan Yardımcımız ve Sakarya Milletvekilimiz Sayın Ümit Dikbayır'a ve bana bu onurlu görevi layık görüp güvenen, Türkiye'nin umudu olarak sürdürdüğü büyük mücadeleye bizleri de ortak etme teveccühü
gösteren Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi'ye sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Bu vesileyle 8 Ocak 2023 Pazar günü gerçekleştireceğimiz İYİ Parti Sakarya 3.Olağan İl Kongresi'nde il başkanlığına aday olmayacağımı belirtmek isterim.

Önümüzdeki dönemde partimin ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi'nin uygun gördüğü her görevi aynı şevk ve heyecanla yerine getirmek üzere, bir nefer olarak hazır olacağım.

İl kongremiz sonucu seçilecek yeni İl Başkanımıza ve yönetimine şimdiden başarılar diliyor ve her zaman yanlarında olduğumu belirtmek istiyorum.

Yüce Allah emeklerimizin karşılığını aldığımız günleri görmeyi nasip etsin'' diye belirtti.