Yunus Aydemir'in yaptığı açıklamada: 'Sakarya Meydan Muharebesi'nin büyük komutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün yolunda, liderimiz Meral Akşener Hanımefendi ile omuz omuza yürek yüreğe sürdürdüğümüz mücadelemizi çok daha çetin ve çok daha dinamik bir merhale taşıyoruz.

Pek tabii çıktığımız bu yolda en temel güç kaynağımız Sakarya'da partimizin ilk kurulduğu günden beri birlikte mücadele ettiğimiz genç kardeşlerimizdir. İYİ Partimizin İYİ Lideri Meral AKŞENER Hanımefendi'nin her konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk'e atfederek ifade ettiği 'Umudum Gençlerdedir' çağrısının bir gereği olarak başta genç kardeşlerimiz olmak üzere, milletimizin sesi olmak için İYİ PARTİ Sakarya Milletvekili Aday Adayı olmanın haklı gurur ve sevincini yaşıyorum.

Bu gurur ve sevincin müsebbibi başta Kurucu Liderimiz Meral Akşener ve partimizin kurulduğu ilk günden bugüne ve bugünden de geleceğe birlikte yürüyeceğimiz saygıdeğer ağabeylerimiz ve ablalarımız aynı zamanda kıymetli kardeşlerimizdir.

TBMM yolunda çıkmış olduğumuz bu mukaddes yolda gerek şahsen gerek iletişim kanalları ile desteklerini ve tebriklerini ileten herkese çok teşekkür ediyorum. Almış olduğum bu kararın ülkemize hayırlar getirmesi dileğiyle…' diyerek aday adaylık başvurusunu duyurdu.

YUNUS AYDEMİR KİMDİR?

27 Aralık 1993 yılında Sakarya'da dünyaya gelen Yunus Aydemir aslen Erzurumlu'dur. İlkokulu Sait Faik Abasıyanık İlköğretim Okulunda, lise öğrenimini ise Tes-iş Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olarak tamamlayan Aydemir, iktisat alanında tez ve çalışmalarına yoğunluk vermiştir.

Eğitimci bir ailenin, eğitimci bir çocuğu olan Yunus Aydemir çocuk yaşlardan itibaren basketbolu, altyapıda başlayarak A takım seviyelerinde oynadı. Sporun içinden kopmayarak 2014 yılında Türkiye Basketbol Federasyonuna bağlı olarak basketbol antrenörlüğü eğitimleriyle antrenörlük kariyerine başladı. 2016 yılında kendisinin kurmuş olduğu kulüpte yönetici ve antrenör olarak 9 yıldır çalışmalarına devam etmektedir. Bunun yanı sıra çeşitli sektörlerdeki ticari faaliyetlerine devam etmektedir.
Evli olan Yunus Aydemir ve pek yakında baba olacaktır.