Zafer Partisi Sakarya İl Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, İYİ Parti'nin Karasu Belediye Başkan adayı Hasan Sarıoğlu'nu destekledikleri yönündeki söylentilerin asılsız olduğu ve ittifak algısına sebep olduğu gerekçesiyle İlçe Başkanı Fatih Demirci'nin görevden alındığı duyuruldu.

İşte O Açıklama

İlimiz Karasu ilçesinde 15/02/2024 tarihinde İYİ Partili Karasu Belediye Başkanı Hasan Sarıoğlu’nun, Zafer Partisi Karasu İlçe Başkanının adaylığına kurumsal kimlik nezdinde destek verdiği yönündeki algı yaratma çabasındaki açıklaması gerçeği yansıtmamakla beraber, partimiz nezdinde yok hükmündedir. Zafer Partisi Sakarya İl Başkanlığı ve Karasu İlçe Başkanlığımız dahil olmak üzere; Karasu İlçesi İYİ Parti Belediye Başkanı adayı Hasan Sarıoğlu’na kesinlikle destek vermediğimizin bilinmesi zaruridir.


 Zafer Partisi olarak Genel Merkezimizce defalarca açıklandığı üzere her il ve ilçemizde (Kars ve Iğdır gibi ayrık durumları içerir yerler hariç.) Zafer Partisi adaylarını göreceksiniz. Karasulu hemşerilerimizi Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliği seçimlerinde Karasu ilçemizde de Zafer Partisi adaylarını desteklemeye, resmi kanallar dışında algı yaratmaya yönelik bu açıklamalara itibar etmemeye davet ediyoruz. 


Bu uğurda Parti Tüzüğümüze aykırı olarak, halkın ve basın mensuplarının önünde İYİ Parti adayı ile şahsi kimliği ile yan yana durmasına karşın Karasu İlçemizde Zafer Partisinin kurumsal kimliği ile bir ittifak algısına sebebiyet veren Karasu İlçe Başkanı Fatih Demirci görevden alınmış olup, kamuoyuna ve basın mensuplarımıza saygıyla duyurulur.