Sakarya Büyükşehir Belediyesi, örf-adetleri, gelenek ve görenekleri anlatan ve miniklere güzel ahlakı aşılayan “Karagöz Göklerde” etkinliğini şehrin dört bir yanına götürüyor. Tiyatro ve meddah sanatçısı Seçkin Bayramoğlu’nun hazırlayıp sunduğu etkinlik, milli ve manevi değerleri aşılamayı ve minikleri eğlenirken bilgilendirmeyi amaçlıyor. 

200’e yakın öğrenci buluştu
Etkinliğin son adresi ise Söğütlü ile Geyve oldu. Bu hafta sonu Söğütlü Fındıklı İlkokulu, Geyve Özel Eğitim Okulu ve Geyve Sosyal Gelişim Merkezi öğrencileri Karagöz ve Hacivat ile buluştu. 200’den fazla ilkokul öğrencisi eğlenceli gösteride kahkahalara boğulurken keyifli vakit geçirdi. Karagöz Göklerde2-1

“Tüm Sakarya davetlimizdir”
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklama; “Seçkin hocamız tarafından sergilenen ‘Karagöz Göklerde’ gölge oyunu ve daha fazlası 16 ilçemizde ilkokul öğrencileri ile buluşmaya devam edecek. Düzenleyeceğimiz etkinliklerle ocak ayını dolu-dolu geçireceğiz. Tüm Sakaryalı sanat dostları davetlimizdir” denildi.