Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi vatandaşların, yaşlıların ve engellilerin yüzlerinde tebessüm oldu.

Huzurlu bir bayram için

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, 9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesinde sahaya inerek tüm ihtiyaç sahibi, engelli ve yaşlı vatandaşların ihtiyaçlarını karşıladı.

Buna göre, bayram öncesinde 1890 ihtiyaç sahibi ailenin sosyal kartlarına yükleme yapıldı. Çalışma kapsamında 400 haneye gıda kolisi ulaştırıldı.

63 bin parça kıyafet

Öte yandan Aşevi’nden her sabah ve akşam çıkan sıcak aşın, haftanın 6 günü 350 aileye ulaşması için planlamalar yapıldı ve bayram tatili için gerekli hazırlıklar yapıldı.

Yine bayram tatili öncesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar için giyim yardımı yapıldı ve bugüne kadar giysi yardımı alan aile sayısı 4512’e ulaştı, 63 bin parça kıyafet teslim edildi.

Yaşlıların kapısını çaldı

Öte yandan Yaşlı Destek Merkezi (YADEM) ve Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında yaşayan yaşlı ve engelli vatandaşların kapısını çalarak evlerini temizledi, kişisel bakım ihtiyaçlarını karşıladı ve hayır dualarını aldı.

Kimsesizlerin kimi Büyükşehir

Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Yardımlaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneklerini göstermek adına yaşlılarımız, engelli vatandaşlarımız ve ihtiyaç sahibi ailelerimizin gıda ve temel ihtiyaç malzemelerini karşıladık. Kimsesizlerin kimi olarak çıktığımız yolda, sosyal yardım kartı, sıcak aş hizmeti, gıda kolisi, hasta bezi ve sosyal mağaza hizmetleriyle her daim vatandaşlarımızın yanında olacağız. Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyoruz” ifadeleri kullanıldı.

1 (4)-136 (2) 450X600