Kocaali Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Turan Yüzücü Başkanlığında toplandı.  5 Gündem maddesinin görüşüldüğü Kocaali Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı; Divan, Meclis Başkan vekili, Belediye Encümeni, İmar Komisyonu, Plan Bütçe Komisyonu, Çevre Komisyonu ve Eğitim, Kültür ve Spor Komisyonu üyeleri seçildi.

2023 Yılı Faaliyet raporununda görüşüldüğü Nisan ayı olağan meclis toplantısında sunulan Faaliyet raporu meclis üyelerinin oy çokluğu ile onaylandı.

Gündem dışı konuşmalarda meclise hitap eden Meclis Başkanı Turan Yüzücü; Öncelikle kuruluşundan bugüne kadar Belediye Meclisinde görev yapan bütün arkadaşlarımıza, huzurlarınızda bir kez daha teşekkür eder, vefat eden büyüklerimize Allah’tan rahmet dilerim.

Seçimler sona erdi. Bugün ilk meclis toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Seçim çalışmaları boyunca birbirinden değerli siyasi partilerimizin adayları ile centilmenlik içinde hizmet yarışı sürdürdük. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Kıymetli meclis üyelerim;  Burada siyasi parti ayrımı gözetmeksizin el ele, gönül gönülle vererek Kocaalimizin âli menfaatleri için çalışacağımızdan emin olabilirsiniz.

Bizim siyaset anlayışımız; kimseyi ötekileştirmeden, herkesin siyasi görüşüne saygı duyarak hizmet etmektir. Çünkü biz; yaratılanı, yaratandan ötürü sever, yaratanın nefes verdiği herkese hizmetlerin en iyisine layık olması için çaba gösteririz.

 Allah nasip ederse sizlerle birlikte çok çalışacağız, çok gayret edeceğiz ve Kocaalimizin Altın Çağını sen ben demeden hep birlikte inşa edeceğiz.

Bu duygu ve düşünlerle 2024-2029 meclis çalışma yılı; ilimize ve ilçemize hayırlılar ve güzellikler getirsin. Kocaali Belediye meclisi olarak alacak olduğumuz kararlar şimdiden hayırlı olsun.

Bu vesile ile çarşamba günü idrak edecek olduğumuz
Ramazan Bayramımız mübarek olsun. Allah, sevdiklerimizle birlikte nice bayramlara kavuşmayı nasip eylesin” ifadelerini kullandı

Toplantıya; Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyesi Adayları ve vatandaşları katıldı.

R8 A8431