Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
03:24
Öğle
13:07
İkindi
17:06
Akşam
20:41
Yatsı
22:31

Mavi Balonlarla Dikkat Çektiler

Serdivan İlçe Sağlık Müdürlüğünce 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında diyabet hastalığına dikkat çekmek ve diyabet farkındalığını artırmak için etkinlik düzenlendi.

Haberler/YAŞAM
14.11.2022
Haberi Yazdır
Mavi Balonlarla Dikkat Çektiler

Serdivan İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı Sağlıklı Hayat Merkezi (SHM) önünde gerçekleştirilen etkinlikte; sağlık personeli tarafından mavi balonlarla “diyabet için birleşmeyi ve bir araya gelmeyi” temsil eden mavi halka oluşturuldu.  Uluslararası Diyabet Federasyonu tarafından belirlenen mavi halka simgesi ile halkanın hayatı ve sağlığı, mavi rengin ise gökyüzü altında birleşen insanları temsil ettiği ifade edildi. Sağlık personelinin mavi balonlarla oluşturduğu mavi halka ile yanlış beslenme, şişmanlık, hipertansiyon ve hareketsiz hayat şekli gibi birçok nedene bağlı olarak artan kronik hastalıklardan biri olan diyabete dikkat çekildi.

Gerçekleştirilen aktivite sırasında kısa bir konuşma yapan İlçe Sağlık Müdürü Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Ömer Balcı da; “Halk arasında şeker hastalığı olarak da bilinen diyabetin görülme sıklığının her geçen gün arttığını belirterek; düzenli fiziksel aktivite, sağlıklı ve dengeli beslenme ve sağlıklı yaşam ortamlarının  teşvik edilerek hastalığa yakalanma riskinin büyük oranda önlenebileceğini söyledi.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın