HİRA NUR’UN PARKI ONARILIYOR

Hendek Belediyesi, çocukların oyun oynarken güvende hissetmelerini sağlamak ve mahallelerdeki sosyal alanları korumak adına çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Hendek Belediyesi sosyal medya hesabına gelen “Kıymetli başkanım. Bayraktepe Mahallemizdeki çocuk parkımız zamanla zarar gördü, 12 yaşında kızım Hiranur ile arkadaşları arasında tartışma çıkmış. Mahalleli çocuklar tarafından kızıma ‘Senin sevdiğin İrfan Başkan bu parkı onarmaz, şimdiye kadar yapacak olsa yapardı’ diyerek kızımı biraz üzmüşler. Sizlerden parkı onarmanızı talep ediyoruz. Hiranur çok üzgün” mesajı üzerine harekete geçen ekipler durumu hızla Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ’ye iletti.  Başkan Püsküllü, Hiranur’un ailesi ile iletişime geçerek, Şahin ailesine ziyaret gerçekleştirdi. Hiranur ve Fen İşleri Müdürü ile birlikte parkı ziyaret ederek yerinde incelemelerde bulunan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, parkın onarılması için talimat verdi.

BAŞKAN AMCAN GELDİ

Minik Hiranurla bir süre sohbet eden Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, ziyarette şunları söyledi; " Başkan amcan geldi. Sizlerin mutluluğu bizim için çok önemli. Bu parkı ve bu mahallenin alt yapısını zamanında bizler yapmıştık. Birazdan seni de alıp Fen İşleri Müdürümüzle birlikte alanda gerekli incelemeleri yaparız. Geleceğimizin teminatı siz değerli yavrularımızın gözyaşlarını dindirmek ve mahallelerimize daha güvenli bir oyun alanı kazandırmak için gerekli çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Sen hiç merak etme seni üzenleri de üzmeyeceğiz. Onlarda bizim çocuklarımız. Sizleri çok seviyoruz. Ne demiştik; Hendek için biz varız. Çocuklar arasında böyle şeyler olur. Sizlere daha güzel bir Hendek bırakmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmanın sonunda Başkan İrfan Püsküllü Hiranur’a okuması için kitap hediye etti.

ANNE ŞAHİN: DUYARSIZ KALMAYACAĞINIZI BİLİYORDUM

Hiranur’un annesi Pınar Hanım ise, “Bu çağrımıza duyarsız kalmayacağınızı biliyordum. Aklımda en ufak şüphe yoktu. Başkanımızın ilgisi ve hızlı aksiyonu bizi çok mutlu etti. Hiranur arkadaşlarının söyledikleri nedeniyle çok üzülmüştü ama şimdi çok mutlu. Belediye Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” diyerek memnuniyetini dile getirdi.