Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Sakarya İl Başkanlığı tarafından Dr. İhsan Şenocak’ın konuşmacı olduğu “Büyük Kudüs Buluşması programı Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. MTTB Sakarya İl Başkanı Hüseyin Yetkiner’in ev sahipliğinde gerçekleşen programa Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, MTTB Bursa İl Başkanı Salih Şimşek, Birlik Vakfı Sakarya İl Başkanı Arif Alperen Akkaya, Genç Birlik Başkanı Ömer Özcan, TÜGVA Sakarya İl Başkanı Murat Selim Deveci, MTTB yönetimi ve teşkilat mensupları, STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.


“TEK BİR SİYONİST KALMAYANA DEK MÜCADELE ETMELİYİZ”
Kuran tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını gerçekleştiren MTTB Sakarya İl Başkanı Hüseyin Yetkiner, “Bugün burada, Filistin, Gazze ve Kudüs'ün özgürlüğüne dair toplanmış bulunmaktayız. Bugün bir ve beraber olmanın hayati derecede önemli olduğunun bilincinde olmalıyız. Bugün bir tavır, bir duruş sergilemeli, bir taraf olmalı ve tüm dünyaya haykırmalıyız. Müslümanlar Birleşin! Birleşin çünkü Filistin’de soykırım yapılıyor, çünkü Gazze’de çocuklar ölüyor, Birleşin çünkü insanlık ölüyor. Siyonist İsrail bir terör örgütüdür, bebek katilidir ve ne hukuk, vicdan dinliyor ne de çekiniyor. Filistin halkı uzun yıllardır işgal altında yaşamaktadır. Bu işgal sadece toprakları değil, aynı zamanda temel insan haklarını da etkilemiştir. Kudüs, üç büyük din için kutsal bir şehir olmanın ötesinde, insanlık için bir semboldür. Filistin ve Kudüs'ün özgürlüğü, tüm insanlık için bir adalet meselesidir. Bu bağlamda gereğini yapmalı, tek bir Siyonist kalmayana dek mücadele etmeliyiz. Bizler Milli Türk Talebe Birliği olarak malumunuz 2022 yılını Kudüs yılı ilan etmiştik. Ayasofyanın Dirilişi Mescidi Aksanın Özgürlüğe kavuşmasının habercisidir. Şuuruyla hareket ettik ve buna inandık” dedi.


“KUDÜS, KIRMIZI ÇİZGİMİZ, SEMBOLÜMÜZ, İMTİHANIMIZDIR” 
Binlerce vatandaşı salona doldurarak böyle bir programa imza atan MTTB teşkilatını tebrik ederek konuşmasına başlayan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “7 Ekim’den bugüne Filistin’de benzeri görülmemiş bir soykırım yapılmaktadır. Tüm dünyanın gözü önünde. Siyonist İsrail, Filistin topraklarını işgal ederek kadın, çocuk, yaşlı demeden masum insanları haftalardır fütursuzca bombalıyor. Artık dayanacak canımız göz yumacak halimiz kalmadı. Bizler tarih boyunca zulüm altında inleyen kardeşlerimize kulaklarımızı tıkamadık. Yaşanan sıkıntıları görmemezlikten gelmedik. Din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin mazlumun yanında zalimin karşısında dimdik durduk ve durmaya devam edeceğiz. Kudüs hepimizin kırmızı çizgisidir, sembolüdür, imtihanıdır. İsrail yüzünden Filistin topraklarından kan gözyaşı eksik olmamıştır. Bizler Türkiye olarak bu zulmün her zaman karşısındayız. Siyonistlerle mücadelemizden de çekinmeyeceğiz. Ellerinde istedikleri kadar silah, bomba olsun bizim en büyük silah Rabbimin silahıdır. Biz o silahla mücadelemizi sürdüreceğiz inşallah. İslam aleminin üzerine kara bulut getirmek isteyenler bilmelidir ki tarih boyunca yedi cihana adaletle hükmeden bizler buna müsaade etmeyeceğiz. Bakmayın şu anda camilerde dua ettiğimize, meydanlarda tepki gösterdiğimize. Vakti gelecek harekete geçip mükafatını alacağız” şeklinde konuştu. 12-3


“MÜSLÜMANLAR BİRLEŞİN DİYE HAYKIRIYORUZ”
MTTB teşkilatlarının kurulduğu günden beridir ‘Müslümanlar Birleşin’ diye haykırdıklarını belirten Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanı İstanbul Milletvekili İsmail Emrah Karayel, “Müslümanlar, İsrail’den büyüktür, Müslümanlar Amerika’dan büyüktür. Müslümanlar eğer birleşirse bugünkü zulmün hiçbirisini dünyanın hiçbir yerinde yapamazlar. Milli Türk Talebe Birliği kurulduğundan bugüne hep Müslümanlar birleşin diye haykırdı. Aramızda küçük çocuklarımız var eğer biz yapamazsak Kudüs’ü fethedecek olanlarımız onlar. İsrail neden çocukları öldürüyor? Çünkü firavun gibi geleceğinden korkuyor. Büyüdükleri zaman kendi vatanlarını savunmaya devam edecekler. Bugün buraya zulmü dilimizle düzeltmek için geldik. Elimizden geldikçe hareket almalıyız. Elle düzeltmek devletimizin işidir ama biz de onların ürünlerini almadan yaşamımızı sürdürebiliriz. Bu saldırılar bitene kadar değil tüm hayatımız boyunca bunu yapmalıyız. Bizim yapabileceğimiz en önemli şeylerden bir budur. Sosyal medyanızdan “İsrail soykırım yapmaktadır” yazın paylaşın. İnsanlar sadece Müslüman olduğumuz için Gazze’ye destek vermediğimizi bilsin. Bizler insan olduğumuz için insana destek verdiğimizi bilsinler. Bizim kendi ilk kıblemizi, kalbimizi koruyarak onlar bedelini ödüyor. Hem teşekkür edeceğiz hem de yardım edeceğiz. Biz kendimizden bir şey değiştirmeden Allah bu durumu değiştirmez” ifadelerini kullandı.


“DEDELERİMİZİN İNTİKAMINI ALMAK İÇİN DÖNECEĞİZ”
Binlerce Sakaryalıya hitap eden Dr. İhsan Şenocak programda, “1917 yılında ecdadımız Kudüs topraklarında, Peygamber Efendimizin ayaklarıyla şereflendirdiği Kudüs’ü korurken, o toprağa şehit düşerken, ceplerine yazdılar ‘Evlatlarımızdan çocuklarımızdan istirhamımızdır. İngiliz’den dedelerinin intikamını alsınlar.’ Şimdi Sakarya’da değerli kardeşlerim bu salonu hıncahınç doldurdular. Diyorlar ki ‘Ey İngiliz ey Siyonizma 1917’de peygamber efendimizin ayak izleriyle şereflendirdiği Mescidi Aksa’yı korurken şehit düşen dedelerimizin intikamını almak için döneceğiz Allah’ın izniyle. “Allah bize yeter diyenler, büyük bir zaferle döndüler” Şimdi İslam Aleminde bir endişe var. 1948 yılında 9 Arap devleti İsrail’e mağlup olmuş. 1967 yılında Arap Devletleri İsrail’e mağlup olmuş. Ama şimdi 17 yıldır kuşatma altındaki Gazze, Gazze’nin çocukları, Hamas’ın kahraman evlatları destan yazıyorlar. Dedelerimiz nasıl kuşatmaları yarıp nasıl büyük zaferler kazandılarsa, hendek kazanlar, tünel kazanlar, yorulunca Allah’ın ayetlerini okuyanlar, namazlarını kazaya bırakmayanlar göreceksiniz Muhammed Aleyhisselam ashabı Hendek’ten Bedir’den nasıl bir zaferle döndüyse, hazır ol ey İslam Alemi, Ahmed Yasin’in, İzzettin Kassam’ın şerefli onurlu çocukları sana Gazze’den bir onur madalyası gönderecekler” diye konuştu.