MÜSİAD Vizyoner’23  “BİZ’İN GÜCÜ’’  temasıyla İstanbul Tim Show Center da büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Yoğun ilgi ile gerçekleşen Vizyoner23’ e birçok davetli katılım gösterdi.

Programa katılan özel konuklar arasında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagic, BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'ın yanısıra birçok  konuşmacı, tecrübeleriyle ve bilgi paylaşımlarıyla programa katkı sağladı.

Zirveye damga vuran Sakarya ekibinden; MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte öğrencilerle beraber yaklaşık 65 kişiyle etkinliğe katılım sağladı. Bu etkinlikte, birlik ve beraberliğin iş dünyasına kattığı gücü ele alındı.

"Biz olursak kendi gücümüzü ortaya çıkarabiliriz"

Programda açılış konuşması yapan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Türkiye'nin hem bölgesel hem de küresel anlamda büyük bir güç olduğunu vurguladı. Başkan Asmalı şunları kaydetti:“Hepimizin çok iyi bildiği gibi, siyasette ve diplomaside güçlü olmak istiyorsak bunun yolu ekonomik güce sahip olmak ve ekonomik bağımsızlıktan geçiyor. Bu nedenle MÜSİAD olarak her zaman vurguladığımız gibi; yerli üretimi güçlendirmeli ve destek olmalıyız.  Bununla birlikte bizleri güçlü kılacak en önemli unsur ise ‘bir ve beraber’ olmamızdır. Sen, ben, o değil; ancak Biz olursak kendi gücümüzü ortaya çıkarabiliriz. Ancak biz olursak hiçbir güç önümüzde duramaz ve gerçek söz sahibi bizler oluruz. Beraber ve güçlü olursak, yaşanan savaşa ve insanlık dramına müdahale edebiliriz. Filistin’deki kardeşlerimize destek olmak istiyorsak güçlü olmalıyız. Kısacası; Biz’in gücüne ve kudretine inanmalıyız.” dedi.

Program gün boyu farklı oturumlar ile devam eden program sonunda konuşmacı davetlilere plaket takdimi yapıldı.