SAKARYASPOR ŞEHRİN KİMLİĞİDİR

‘’Bu şehri şehrin kimliğine sahip çıkarak yöneteceğiz. Sakarya olarak çok önemli bir kültüre ve kimliğe sahibiz. En önemli kimliklerimizden birinin de şehrimizin takımı Sakaryaspor olduğuna inanıyorum.’’diye konuşan Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ömer Abdullah AYHAN nesilden nesile miras olan bu aşkın Süper Ligde kalıcı olması gerektiğini vurguladı.

‘’Türkiye’nin en köklü kulüplerinden birine sahibiz. Bu şehrin takımının yeri her zaman Süper Lig olmalıdır. Süper Lig İstanbul takımlarının buluştuğu bir futbol organizasyonu olmamalıdır. Sakaryaspor gibi daha birçok şehrin takımı bu ligde temsil edilebilmelidir, şampiyonluklar kovalayacak nice kupalar kaldıracak yeterlilikte ve güçte olabilmelidir. Bunun yolu da Sakaryaspor’a sadece maddi anlamda bir destekle değil; her alanda destek çıkmakla başarılır.’’diye konuştu.

20240219 165022

SAKARYASPOR HAK ETTİĞİ DEĞERİ BULACAK

Bu şehir sadece Sakarya’mıza değil, Türk futboluna birçok isim kazandırdı. Nice futbolcu ve teknik adamlar yetiştirdi. Tüm bunları nasıl başardık? Elbette ki takımımıza sahip çıkarak, altyapıdan yeni gençler yetiştirerek. Bugün Türk futbolunda isim yapmış birçok oyuncunun ana ocağı Sakaryaspor’umuzdur. Sakaryaspor sadece günü kurtarmalık, şatafatlı yardımlarla değil; uzun vadeli düşünerek, geleceğe yatırım yaparak hak ettiği asıl yerde kalıcı olarak mücadelesini sürdürebilecek bir pozisyonda desteklenmelidir. Sakaryaspor eski ihtişamlı günlerindeki mücadelesine geri dönmeli. Bunun için, bu şehrin en güçlü marka değeri olan Sakaryaspor için başkanlığımız döneminde tüm desteği sağlayacağız.’’diye konuştu.