Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Ömer Abdullah Ayhan, seçim süreci kapsamında hem sokakta hem de sosyal medyada gençlerin ilgisini ve beğenisi kazandı. 

Ayhan, Sakarya’yı ve ilçelerini 20 yıldır yöneten mevcut belediye yönetiminin, Sakarya’nın imkanlarını görmedikleri gibi gençlerin ihtiyaçlarına, isteklerine, eleştiri ve beklentilerine karşı da kör, sağır ve dilsiz olmayı tercih ettiğini belirtti. 

GENÇLERE KENDİLERİNİ İFADE ETME FIRSATI SUNACAĞIZ

Gençlerin hem hakim hem de hadim olduğu bir Büyükşehir Belediyesi fotoğrafı ortaya koyacağız diyen Ayhan, “Genç Sakarya Kent Konseyi oluşturacağız ve her ilçenin Büyükşehir Bünyesinde bir gençlik masası olacak. Gençlerin kendilerini hem ifade etmesine hem de geliştirmesine yönelik tesisler, hizmetler ve sistemler hayata geçireceğiz. Ortaöğretim ve Yükseköğretim gençlerine yönelik gerek eğitime gerekse gelişime destek kursları açılacak ve bunlar tamamen ücretsiz olacak.” diye konuştu. 

Screenshot 20240324 145850 Gallery

FARKLI ŞEHİRLERDE EĞİTİM GÖREN GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ 

Gençlerin eğitim, spor ve her alanda destekçisi olacağını vurgulayan Ayhan, “Şehrimizin gençlerinden diğer illerde okuyanların barınma, beslenme ve ulaşım ihtiyaçları konusunda burs niteliğinde destek almasını sağlayacak bir bütçe oluşturacağız. Sakaryamızdaki üniversiteli gençlere yönelik de benzer nitelikte bir uygulama hayata geçireceğiz. Kampüs Cafe, Kampüs Lokanta, Kampüs Market gibi hem sabit hem de mobil hizmet tesisleriyle üniversite gençliğine düşük ücretli hizmetler sunacağız. Her ilçede bir ‘Gençlik Merkezi’ kurup, alanlarında istihdam edilme imkanını henüz bulamamış gençlerimizin istihdam edileceği kurslar, sertifika programları, spor, sanat ve kültür eğitimleri verilmesi noktasında öncü olacağız.” ifadelerini kullandı. 

TEKNOLOJİK GELİŞİMİN DESTEKÇİSİYİZ 

Öğreten Gençler-Öğrenen Genç projeleri gerçekleştireceğini dile getiren Ayhan, sözlerine şöyle devam etti: 

“Proje Sizden-Destek Büyükşehirden temalı periyodik çalışmalarla, bilimsel üretim, teknolojik gelişim bazlı çalışma yapan gençlere vizyon desteği sağlayacağız.“

Screenshot 20240324 150434 Gallery