SEZAİ'DEN SONRA RECAİ RÜZGARI: RATEM TOPLANTISINDA YENİ MEDYA ÇÖZÜMÜ ÖNE ÇIKTI

Antalya'da RATEM Toplantısından Yenilikçi Kararlar: Yerel Radyo Güçlenecek! RATEM Çalıştayında Gündem: Radyolar İçin Ekonomik Güç ve Yayın Kalitesi Osman Okşar'dan RATEM' çalıştayında sunum

RATEM Çalıştayında "Recai" Fırtınası: Radyo Sektörü Yeniliklere Hazır!

RATEM (Radyo ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği), Yönetim Organlarının Antalya Kemer'de düzenlenen iki günlük çalıştayı son derece verimli bir atmosferde gerçekleşti. Toplantıda radyo sektörünün mevcut sorunları masaya yatırıldı ve çözüm önerileri istişare edildi.

Çalıştayda, radyoların yerel basında daha güçlü bir konuma gelmesi, ekonomik durumlarının güçlendirilerek yayın kalitelerinin artırılması konularında değerli görüş alışverişleri yapıldı. Sektör temsilcileri fikirlerini dile getirdi ve radyo yayıncılığının geleceği hakkında kapsamlı bir tartışma yürütüldü.

Daha önce Sezai projesi ile dikkat çeken RATEM'de bu kez "Recai" projesi damgasını vurdu. Sesli komuta dayalı bir yazılım olan Recai'nin tanıtımı yapılarak, habercilikteki yeniliklere dikkat çekildi.

Bilişim şirketi sahibi Osman Okşar, Recai'nin nasıl çalıştığını ve sesli haber alma işlevselliğini anlattı. Okşar, "Artık biz de Recai'nin benzersiz özelliklerini kullanmaya başladık. Sezai'nin aksine daha hızlı ve güvenilir sonuçlar alıyoruz. Sesli olarak istenen bilgileri yazıya dökebiliyor ve videoları çevirebiliyoruz," dedi ve bu yeniliklerin radyo yayıncılığında bir dönüm noktası olacağının altını çizdi.

Whatsapp Image 2024 02 19 At 13.49.36