Şehrimizin sanat alanında öncü faaliyetlerini yürüten Sakarya Güzel Sanatlar Derneği üyelerinin eserlerinden oluşan resim ve fotoğraf sergisi açılışı heyecanla bekleniyor. Yaklaşık bir yıldır sergi hazırlıklarını sürdüren katılımcılar şu isimlerden oluşuyor. 

FOTOĞRAFLAR

NACİ SEVİNÇ

İBRAHİM ZAMAN 

ABDİ İLHAN SALUR

AHMET TARIMCI 

ALİ EŞME

BAHAR SANER

BARIŞ NEPTON 

BERRİN YAMAN

BİNGÜL ARTAN 

BÜLENT ÖZKANLI

CEMRE TOSUN

CİHAT ÇAVDAR

CİHAT KÖSEOĞLU

ÇİĞDEM SORGUT

ELA AKTAY

ERCAN KURTDERE

ERTUĞRUL BALIKÇIOĞLU

FAHRİYE TAYLAN

FERUZ ERTÜRER

FUNDA ATABAŞ

GÜLAY İNCE

GÜLBAHAR BİLER

HAFİZE ZORLU

HAKKI AKOVA

İLHAN BAYRAK

İSMAİL ARZU AÇIKEL

KADRİYE PEKÇETİN

KÜBRA ATEŞMAN

LEYLA ŞENTUNA

MELEK BAŞKALYONCU

MÜJGAN ZAMAN

NAGİHAN KÖSEOĞLU

REMZİYE ÇOKOL

RÜSTEM ÖZATA

SAADET NUR ERDURAK

SAADET TEZKORKUT

SEMA DÜZGEÇ

SERVET SEZGİN

SUZAN CÖMERT ÖZATA

SÜREYYA AKMANGİL

ŞULE ÇAKAR

ŞÜKRAN ILGIN

ÖMER KILIÇ

TANAR ÇAKMAKCI

TUNA ÖZATA

TURHAN MEMİGÜVEN

ÜNAL DABAK

YAVUZ YAMAN

RESİMLER

CEMRE TOSUN

GÜLHAN

MELEK BAŞKALYONCU

NAGİHAN KOSEOĞLU

OĞUZ AYDIN

ŞEREF KİSTİLOĞLU

ZEHRA ÇALIŞAL

Naci Sevinç Kimdir

Naci Sevinç ( 23 Kasım 1932 – 29 Ağustos 2006 )

1932 yılında Adapazarı’da doğdu. Çocukluk çağlarında, yaz tatillerinin çırak olarak tanıdık bir esnafın yanında çalışıldığı günlerde, bir müddet ayakkabıcı dükkanında çalıştı. Sonraları çok fazla istekli olmadığı halde baba mesleği olan fotoğrafçılığı seçerek yaşam çizgisini oluşturdu. 

1952’de fotoğraf bilgilerini ve stüdyo fotoğrafçılığı alanında kendini geliştirmek, yenilikleri yakından takip etmek amacıyla Ankara’ya gitti. Anakara’da mesleğin bütün inceliklerini öğrendi ve Adapazarı’na gelerek Mümtaz Ertürer’le birlikte ilk stüdyosu olan “Foto Şehir”i açtı.“Foto Şehir, o yıllar Adapazarı’nda en büyük fotoğraf 18x24 ebadında yapılırken 30x40 cm ve 50x60 cm büyüklüğünde fotoğraf basan ilk stüdyodur.

1953’de stüdyo fotoğrafçılığı konusunda bir ilki gerçekleştirdi. “Görçek  Sistemi” ni (stüdyoda bir kabin içine girip, aynada kendini görerek müşterinin deklanşöre basarak fotoğrafı kendisinin çekmesi imkanını sağlayan sistem) kurdu.   

1955’te Hüsnü Gürsel’in çalışmalarından etkilenerek sanatsal fotoğrafçılığa ilgi duydu. GRUP 5 ve AFAK kurucu üyeliği yaptı. Adapazarı ve İstanbul’da grup sergilerine iştirak etti. 

 Yunanistan’da 1.Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girdi.

Pratik zekası ve çalışkanlığı, başladığı işi en kısa zamanda bitirme kabiliyeti ve güler yüzlü oluşu en belirgin özellikleridir.

1978 yılında Adapazarı’nda ilk renkli fotoğraf laboratuarını kurdu. O zaman kurmuş olduğu stüdyo; elli yıldır Adapazarı’nda fotoğrafın gelişmesine katkıda bulunup, adından övgü ile söz edilen “Stüdyo Görçek” halen Adapazarı’nda oğlu Ercan Sevinç tarafından faaliyetine aynı gayret ve çalışma ruhu ile hizmete devam etmektedir.

Ülkemiz fotoğrafına yapmış olduğu hizmet ve katkılardan dolayı, Adapazarı’mızı en iyi şekilde temsil ettiği için merhum Naci Sevinç’i Rahmetle anıyoruz.356C7A07221D48Df8279736101Ceff22(1)