Bayramlar; bütünleştirici özelliği ile ortak değerler etrafında kenetlendiğimiz, örf ve adetlerimizi bütün güzellikleriyle yaşadığımız, akraba ve yakınların bir arada olduğu, kırgınlıkların unutulduğu, birlik, beraberlik ve hoşgörü duygularının yoğunlaştığı müstesna zamanlardır.

Mübarek Ramazan Bayramı’nın toplumsal barış, sevgi, dostluk ve huzur içinde geçmesini ve hayırlara vesile olmasını temenni ederken, İslam coğrafyasında, acı ve umutsuzluk ile gözyaşları içinde yaşamak durumunda bırakılan; savaş nedeniyle zulmü yaşayan ve bayrama kavuşamayan kardeşlerimizin acılarını, sıkıntılarını paylaşıyor ve bu sıkıntıların bir an önce sona ermesini diliyorum.

Gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasında büyük önem taşıyan bu özel bayram günlerini sevinç, huzur ve barış içinde yaşayarak; paylaşma ve yardımlaşma duygularının hayatımızın her gününde etkili olması için çaba göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Ramazan Bayramı’nın manevi ikliminin tüm insanlığa tesir etmesini, milletimiz ve Tüm İslâm alemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.