15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda Çelenk Sunma Töreni gerçekleşti. Bu önemli törende bir araya gelen Mali Müşavirler, birlik ve beraberlik içinde mesleklerinin önemini vurguladılar. Törene katılanlar, muhasebe mesleğinin Cumhuriyetimizin ve toplumumuzun geleceği için ne kadar kritik bir güç olduğunu bir kez daha hatırlattılar. Daha sonrasında oda üyeleri tarafından yoğun ilgi gösterilen kokteyl etkinliğine geçildi. Kokteyl etkinliğinin yanı sıra mesleğe yeni katılan mali müşavirlere ruhsat takdimi ve meslekte 25, 35, 50 yılını dolduran üyelerine plaket takdimi yapıldı.

Sakarya SMMM Odası Başkanı Sayın Erdinç ATALAY, Meslekte 25,35,50 yıllarını dolduran meslek büyüklerine “Deneyimlerinizle Mesleğe ve Camiaya katkılarınızı kutluyor, bu anlamlı günde ruhsatını alan aramıza yeni katılan meslektaşlarıma da çalışma hayatlarında başarılar diliyorum. 1-7 Mart Muhasebe Haftası kapsamında gerçekleştirilen bu anlamlı etkinliğe siz meslektaşların katılımları bizleri onurlandırdı. Etkinliğe katılan herkese şahsım ve Yönetim Kurulu adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. Etkinlikler, mesleğin sorunları ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü 2022-2025 Dönemi Oda Meclisi 9. Toplantısı ile bitirildi.

Muhasebe Haftası’na ziyaretlerle devam eden SMMM Odası Yönetim Kurulu, Sakarya Valisi Sayın Yaşar KARADENİZ’i, Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Sayın İlhan AKÇAY’ı, Sakarya Ticaret İl Müdürü Sayın Emre ATMACA’yı, Sakarya SGK İl Müdürü Sayın Erhan ÇAVUŞ’u, Sakarya İŞKUR Müdürü Sayın Tekin KAYA’yı, Sakarya İhtisas Vergi Dairesi Müdür Vekili Sayın Ömer GENÇBAY’ı, Ali Fuat Cebesoy Vergi Dairesi Müdürü Sayın Yaşar SARGUT’u, Gümrükönü Vergi Dairesi Müdürü Sayın Ümit AĞDACI’yı, önceki dönem Oda Başkanı Sakarya Milletvekili Sayın Ertuğrul KOCACIK’ı, önceki dönem Oda Başkanı Sayın Selattin ÇAKIRSOY’u ve SÜRGEM Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Yıldıray YILMAZ’ı makamlarında ziyaret ettiler.

Ayrıca, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nden Prof. Dr. Burhanettin ZENGİN, Dr. Öğr. Üyesi Gökhan BARAL, Öğr. Gör. Nafi FİLİZ, Dr. Öğr. Üyesi Aydın BAĞDAT ve Prof. Dr. Selim İNANÇLI da Odayı ziyaret ederek Muhasebe Haftası'nı kutladılar.

Bu etkinliklerle Muhasebe Haftası'nın önemi vurgulanmış ve muhasebe mesleğinin toplum ve Cumhuriyet için ne kadar kritik bir rol oynadığı bir kez daha hatırlatılmıştır. Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, mesleki sorumluluklarını yerine getirirken toplumsal fayda ve katkı sağlama misyonunu da ön planda tutmaktadır.

Sakarya Vali̇si̇ Sayin Yaşar Karadeni̇z 800X534Vergi Dairesi Müdürü Sayın Ümit Ağdaci 600X600J D4 A1109 800X533J D4 A1366 767X600Sakarya Ticaret İl Müdürü Sayın Emre Atmaca 600X600J D4 A0781 800X508