Başkan Genç Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıldönümünü kutlamanın coşkusunu şu sözlerle ifade etti; “Dünyanın en güzel, en pahalı toprağına sahibiz. Bu toprak uğruna canlar verilmiş, kan ile sulanmış bir toprak ve bu nedenle bizler için dünyanın en pahalı, en güzel toprağı. Her yıl 29 Ekim’de bağımsızlık tutkumuz, birlik ve beraberlik duygularımız kabarıyor. Milletimizin eseri, zafer nişanı olan Cumhuriyetimiz, bizlere bırakılan en kıymetli mirasımız. 

Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın sevinciyle heyecanımız ve mutluluğumuz çok daha büyük. Sizlerin vesilesiyle buradan Borsamız çatısı altında toplanan tüm personelimizin ve üyelerimizin  29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Bu kutlu zaferin daha nice yıllarını coşku ve heyecanla kutlamayı temenni ediyorum. Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100. yılı kutlu olsun.”