Kulüpten yapılan açıklamada, "Sakaryaspor, Polonyalı kaleci Szumski'yi renklerine bağladı. Szumski ile bu akşam saatlerinde Rüstemler Tesisleri'nde anlaşma sağlandı. Oyuncu, bu geceyi Sakarya'da geçirecek ve yarın sağlık kontrolünden geçecek." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen kulüp başkanı Gökhan İn, "Bu bizim ilk dış transferimiz. Szumski, büyük başarılara imza atmış bir oyuncudur. Kendisine 'Sana Yakup demek istiyorum' dedim. Allah mahcup etmesin." ifadesini kullandı.

Szumski ise "Ben sadece futbol oynamak istiyorum. Burada her şey iyi, taraftar iyi, stadyum iyi. Her şey çok güzel olacak, buna inanıyorum." açıklamasında bulundu.

Szumski'nin yarın yapılacak sağlık kontrollerinin ardından resmi sözleşmeyi imzalaması ve takıma katılması bekleniyor.

Sakaryaspor’un Yeni Kalecisi Jakub Szumski Kimdir?

6 Mart 1992 yılında Polonya’nın Warszawa kentinde dünya gelen Jakub Szumski, Legia Varşova alt yapısından yetişti. Burada yeterince forma şansı bulamayan Jakub Szumski Polonya ligi ekiplerinden Piast Gliwice’ye transfer oldu. Piast Gliwice’de geçirdiği 3 senenin ardından Legia Warszawa’ya transfer oldu. Burada 1 maça çıktıktan sonra aynı sene içinde Polonya 1. Lig ekiplerinden Rakow C.’ye transfer oldu.

2020-21 senesinde Süper Lig ekiplerinden Erzurumspor FK’ya transfer oldu. Erzurumspor FK’da geçirdiği 2 senenin ardından Trendyol 1. Lig ekiplerinden Samsunspor’a transfer oldu. Samsunspor’da 33 maça çıkan tecrübeli file bekçisi Samsunspor’un Süper Lige çıkmasında büyük rol sahibi oldu.