Bir dönem Hendekspor Teknik Patronu olarak görev yapan Sami Bağdatlı, As Akyazıspor ile yollarını ayıran Teknik Direktör Mehmet Kam'dan boşalan Teknik Direktörlük görevine getirildi. Süper Amatör Lig'de yeni sezon öncesi Cumayeri Belediyespor ile anlaşan Bağdatlı, lige verilen aranın ardından bir sürprize imza attı.

55 yaşındaki deneyimli hoca Sami Bağdatlı As Akyazıspor Kulübü Lokalinde Yöneticiler Emre Kilit, Özgür Kaya ve Kadir Kurtoğlu'nun da hazır bulunduğu imza töreninde As Akyazıspor ile sözleşme imzaladı. Atılan imza sonrası As Akyazıspor ile ilk idmanına çıkan deneyimli hoca futbolcular ve teknik heyetle tanıştı.

Gerçekleşen anlaşma sonrasında kendisinin şahsi sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Sami Bağdatlı, "Cumayeri Belediyespor olarak geçtiğimiz hafta ligin 1.'si ve 2.'si olarak oynadığımız  maçın ilk yarısının 44. dakikasında skor 0-0 iken,  tüm Düzce kamuoyununda kabul ettiği, bariz gölümüzün iptaliyle başlayan hiç istemediğimiz olaylar neticesinde ne yazikki maç hükmen aleyhimize sonuçlandı ve ayrıyeten 3 puanımız silindi ve 14 maç 3 beraberlik 11 galibiyet almamıza rağmen yarıştan koparıldık. Sonrasında ilimizin güzide kulübü As Akyazıspor'dan teklif aldım ve transferime izin veren Cumayeri Belediyespor Kulübü Başkanıma ve Genel Kaptanıma anlayışları için çok teşekkür ederim. Cumayeri Belediyespor'un muhteşem taraftarını hiçbir zaman unutmayacağım. Yarım kalan hikayemizi bir gün mutlaka hep birlikte tamamlayacağız. Hakkınızı helal ediniz, varsa hakkım sonuna kadar helal olsun. Allah’a emanet olunuz" dedi.