Abdullah Şirin Sapanca'da kuruluştan bugüne tüm kademelerde görev yapmış olanların desteğini aldı. Aday adaylığı başvuru töreni Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Pamukova Belediye Başkanı Güven Öğün, Sapanca İlçe Başkanı Yunus Gümüşel, Kurucu İlçe Başkanı Selami Öztürk, Önceki Dönem İlçe Başkanı Nazmi Bostancı ve çok sayıda partilinin katılımı ile gerçekleşti. Şirin, kendisine destek için partide bulunan Onlarca kişinin alkışları ile Aday adaylığı başvuru dosyasını AK Parti İl Başkanı Yunus Tever'e teslim etti.

Abdullah ŞİRİN

22.02.1981 Sakarya doğumlu, ilköğretimi ve lise eğitimini Sapanca ilçesinde, yüksek öğrenimini ise Sakarya Üniversite Sapanca Meslek Yüksek Okulunda ön lisans, Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde lisans düzeyinde tamamladı.

Sakarya da bulunan Aile Şirketinde Yönetim Kurulu Başkanlığı, Ankara da Savunma Sanayiine hizmet eden firmada yönetim kurulu başkan vekilliği bulunmaktadır. Ortaklığı bulunan Medikal Malzeme firması ile de 30 Ülkeye İhracat gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Siyasi Çalışmaları

Ailemin Refah Partisi ve Fazilet Partisi Kurucularından olması, çocuk denecek yaşta dahil olduğu Ak Partinin özünü oluşturan siyasi geleneğini şuuraltına kaydetmiş bir Ak Parti genci olarak yine Ak Parti kurucularından olan Babasının büyük etkisiyle Sakarya ve Sapanca'da siyasi hizmetlerin içinde bulundu.

Sapanca İlçesi, Refah Partisi ve Fazilet Partisi Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulunarak gençliğin ülkemiz geleceğindeki vizyonu konusunda özel çalışmalarda bulundu. Ak Parti Sapanca İlçe Başkanlığı Ana Kademe Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet etti. Ak Parti Sapanca İlçe Başkanlığı Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı olarak görevlerde bulundu.

Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Abdullah Şirin ayrıca

Sapanca Engelliler Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, Denetim Kurulu Üyesi, Sakarya Genç Düşünce Platformu Kurucularından, Fenerbahçe Spor Kongre Üyeliği, Sapanca Spor Yönetim Kurulu Üyesi, Buhara Camii Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Umut Uyuşturucu ile Mücadele Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak halen görevlerine devam etmektedir.

Evli ve 1 çocuk babası olan Abdullah Şirin Milletvekili olarak Sakarya'ya hizmet noktasında bir çok projesini olduğunu, halkın içinden birisi olarak ana önceliğinin halk ile her zaman iç içe olarak mecliste en iyi temsili yapmak istediğini beyan etti.