Sakarya’nın başarısı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) olarak Türkiye’deki araştırma üniversiteleri arasında ilk 20 üniversite arasında yer almak için çalıştıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Hamza Al, “Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından ‘aday araştırma üniversitesi’ ilan edilmemiz, üniversitemizin olduğu kadar Sakarya ilimizin de başarısıdır” dedi.

İki yıl sürecek

Rektör Al, geçmişten gelen bilgi birikimi ile birlikte yola devam ettiklerini vurgulayarak, “Sakarya Üniversitesi ailesi olarak aday araştırma üniversitesi olmamız bizlere yeni sorumluluklar yükledi. İki yıl sürecek adaylık sürecini çok iyi değerlendirmek, araştırma ekosistemimizi güçlendirmek ve bu sürecin sonunda Araştırma Üniversitesi unvanını alarak, başarımızı taçlandırmak için çalışmalarımız sürüyor. Bütçe konusunda sıkıntımız olsa da hep birlikte bunu da aşacağız” dedi.

Uyum içinde

Sakarya’nın her meselesinde Sakarya’nın Üniversitesi olarak ellerinden gelen hizmeti vermeye de hazır olduklarını belirten Al, “Milletvekillerimizle, belediyelerimizle, meslek odalarıyla, kamu kurum ve kuruşlarıyla, basınıyla uyum içinde çalışmaya gayret gösteriyoruz. Üniversitemizin sosyal aktivitelerde öğrencilerimiz ile personelimiz kadar Sakarya halkının da katılımlarına özen gösteriyoruz” dedi.

Teşekkür etti

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al ve İletişim Koordinatörü Doç. Dr. Mustafa Öztunç’un, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Sakarya Gazeteciler Birliği’ni ziyaret etmesinden memnuniyet duyduğunu belirten Başkan N. Müjdat Çetin, kendilerine teşekkür ederken, ziyarette TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı’da yer aldı.