Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ), elektrik trafoları aracılığıyla toplumsal farkındalık yaratmak için “Tuvalimiz Trafolar” projesini yaklaşık üç yıldır sürdürüyor. Bu yıl da Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Sakarya’nın Serdivan ilçesinde projesini gerçekleştirdi. SEDAŞ bayram coşkusunu, Serdivan AVM karşısında yer alan beton köşk tipi trafoya resmederek paylaştı.

100’üncü yılını kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu Serdivan’da renkli görüntülere büründü. Yurdumuzun dört bir yanında yapılan kutlamalara, SEDAŞ’ta uzman ressamlarla iş birliği içerisinde katkı sağladı. SEDAŞ Üst Yönetim Ekibi ve çalışanların da dahil olduğu Serdivan ilçe merkezindeki beton köşk tipi trafoya, “Cumhuriyetimizin 100. Yılı”, “Cumhuriyeti Biz Böyle Kazandık” ve “Cumhuriyet İlan Edildi” temalı görseller resmedildi.

SEDAŞ Ailesi olarak “Köklerimiz 100 yıldır Cumhuriyet” mottosu ile Cumhuriyetin 100. yılını coşku ile kutluyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını paylaşan SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Dr. Necmi Odyakmaz, “Bir asırlık tarihi ile Cumhuriyetimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verilen büyük kurtuluş mücadelesinin neticesinde elde ettiğimiz bağımsızlığımızın ve demokrasimizin teminatıdır. Ulu Önderimizin, “Türk milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir” diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimiz, atalarımızdan bizlere kalan en büyük mirastır. Cumhuriyet; milletimizin birlik içinde vermiş olduğu varoluş mücadelesinin, azim, fedakârlık ve büyük bir kahramanlıkla ölümsüzleşmesidir. Bizim de vazifemiz, milli mücadele tarihimizin en önemli eseri olan Cumhuriyetimizi korumak, özündeki değerleri yaşatmak ve daima ileriye taşımaktır. Yaklaşık üç yıldır “Tuvalimiz Trafolar” projesi ile sosyal ve toplumsal farkındalığı artırmak için özel günleri trafolarımıza yansıtıyoruz. Tarihimizin en büyük günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100. yılında duyduğumuz gururu trafomuza resmettik. Cumhuriyete olan borcumuzu milletimizin refahını artırmak ve ülkemizi daha ileri seviyelere taşıyarak ödeyeceğimize inanıyorum. Bu vesileyle bugünleri bizlere armağan eden başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi saygı, sevgi, minnet ve rahmetle anıyorum.” şeklinde konuştu.1 (4)-4