Temmuz meclis toplantısında Kongre Merkezi ve Şehir Kütüphanesi için 7 bin metrekarelik alan projenin yapımı için Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsis edilecek. Başkan Alemdar, “Çok özel bir proje hazırlıyoruz. Çeşitli disiplinlerde kitapların yer alacağı kütüphaneler, okuma salonları, kongre salonları, fuaye alanları, eğitim sınıfları, otoparklar ve diğer tüm gereklilikler projemizin içerisinde yer alacak. Şehir Kütüphanesi ve Kongre Merkezi hem estetik açıdan hem de mimari açıdan hemşerilerimizin büyük beğenisini kazanacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, seçim vaatleri arasında yer alan "Şehir Kütüphanesi" projesiyle ilgili yaşanan gelişmeyi duyurdu. Adapazarı Mithatpaşa’da SASKİ Teknik Birimlerin hemen yanında bulunan yaklaşık 7 bin metrekarelik alanın proje yapımı için Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsisini gerçekleştireceklerini ifade eden Başkan Alemdar, süreci resmen başlattıklarını ve projeyi kısa bir süre içinde paylaşacaklarını müjdeledi.

Temmuz meclisinde tahsis için onay alınacak

Şehrin yeni kültür sanat merkezi için göreve geldikleri ilk günden bu yana yoğun bir şekilde çalıştıklarını aktaran Başkan Alemdar, "Kültür ve Turizm Bakanlığımızla ilk günden bu yana temas halindeyiz. Genel Başkan Yardımcımız, Milletvekillerimiz ve İl Başkanımızla birlikte Sayın Bakanımızla görüştük. Proje alanımızı belirledik, taleplerimizi ilettik. Hamdolsun Temmuz meclis toplantımızda da projenin yapımı için bakanlığa yer tahsisimizi yapıyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

"Çok özel bir proje hazırladık"

Başkan Alemdar, yurt içi ve yurt dışında örnek çalışmaları incelediklerini, çok özel bir proje hazırladıklarını ifade ederek, “Projemizi iki blok halinde tasarlıyoruz. Hem kütüphane hem de kongre merkezimiz olacak. Yaklaşık 7 bin metrekarelik alan üzerinde çalışmamız yükselecek. Çeşitli disiplinlerde kitapların yer alacağı kütüphaneler, okuma salonları, kongre salonları, fuaye alanları, eğitim sınıfları, otoparklar ve diğer tüm gereklilikler projemizin içerisinde yer alacak. Şehir Kütüphanesi ve Kongre Merkezi hem estetik açıdan hem de mimari açıdan hemşerilerimizin büyük beğenisini kazanacak” dedi.

"Sakarya’da sanatın sesi yükselecek"

Seçim öncesi Sakarya’da yeniden sanatın sesinin yükseleceğini ifade ettiklerini paylaşan Başkan Alemdar, “Projesini kısa süre içerisinde kamuoyuyla paylaşacağız. Şehir Kütüphanesi ve Kongre Merkezi ile konserler, sergiler, söyleşiler, paneller, sinema ve tiyatro gösterimleri gibi kültürel ve sanatsal buluşmalarımızın çeşitliliğini artıracağız. Çocuklar, kadınlar ve gençler için etkinlikler düzenleyeceğiz. Gençlerimize ders çalışabilecekleri, okumalar yapabileceği modern bir merkez kazandıracağız. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana kültür ve sanata yönelik adımlarımızı atmıştık. Sakarya'da sanatın sesi bu projeyle yükselecek" diye konuştu.

3 (13)-45 (5)-21 (24)-3