SAYGI DURUŞU VE İSTİKLÂL MARŞI
 
12 Ocak 2024 tarihinde Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekâtı bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit düşen 9 kahraman askeri anmak adına Adapazarı İlçe Jandarma Komutanlığında, katılım sağlayanlarla şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklâl Marşı okundu.

MİLLETİMİZİN KUTSAL EMANETLERİ
 
Saygı ziyaretinde konuşan Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş; "Kadim medeniyetimiz, şanlı bayrağımız ve aziz vatanımızın kahramanlarına minnettarız." dedi. 9 kahraman vatan evladının şehit olduğu bu hain saldırıyı kınadıklarını, öğrencilerimize vatan sevgisini ve yaşadıkları coğrafyaya sahip çıkma bilincini aşılayarak şehitlerimizin “Türk Milleti” nin kutsal emanetleri olduğunu ve bu emanetlere sahip çıkmak için el birliği ve gönül birliği ile hareket etmenin ve çok çalışmanın ehemmiyetini vurguladı. Ellerinde Türk Bayrakları, gönüllerinde vatan sevgisi olan katılımcı her bir öğretmen ve öğrenciye teşekkür etti.
 
Şehitlerimize Allah'tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı dileyen Bakırtaş; katılım sağlayanlarla birlikte jandarmanın faaliyet yaptığı alanları öğretmen ve öğrencilerle birlikte gezdiler.


Görsel 5-2