“Filistin Konuşmaları” kapsamında her Pazartesi günü saat 19.00’da Filistin Meselesi farklı bir boyutu ile ele alınıyor. Alanında uzman akademisyenler tarafından verilen derslere yoğun ilgi gösteriliyor. 

Fikir ve Sanat Akademisi’nin Güz Dönemi 5 Hafta Boyunca Devam Edecek. Şehrin Akademisi bu dönem açılış dersini iki rektör hocanın katılımı ile gerçekleştirmişti. fikir sanat3

Hem Sakarya Üniversitesi’nin hem de Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesinin deneyimli, alanında uzman akademisyenlerini ağırlayan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi farklı alanlarda dersler ile öne çıkıyor.
Bu dönem akademide gerçekleştirilen derslerden bazıları: Filistin Konuşmaları, Filozof Gibi Düşünmek: Eğitim, Yeni Medya Okuryazarlığı, Aile İçi İlişkiler ve İletişim, Mobil Fotoğrafçılık, Tasarım Sürecinde Renk, Gazzali Okumaları: Minhacül Abidin, Ebru Atölyesi, Seramik Obje Tasarımı, Psikoloji: Kişilik Dinamikleri, Robotikte Güncel Konular, Yapay Zeka ve Dijital Dönüşüm, Sanatın Dili, Siyasi Hayata Kavramlarla Dokunmak: Devlet, Hükümet ve Siyaset, Roman Üzerine Beş Ders, Hüsn-İ Hat.

20 Uzman İsimden 20 Ders
Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin açıkladığı takvime göre 20 farklı isim, 20 ders başlığıyla 5 hafta sürecek akademi programında, başvurusu kabul edilen katılımcılarla buluşacak. Gökhan Atalı, Fatma Zehra Toçoğlu, İsmail Talha Duman, Nurhak Gürel, Mehmet Rakipoğlu, Tuncay Kardaş, Songül Ergün, Cem Özkurt, Servet Kızılay, Rahmi Karakuş, Orhan Altuğ, Ersin Berk, Mehmet Kaya, Selda Kavas Afacan, Köksal Şahin, Soner Duman, Ayhan Koçkaya, Tuba Marmara, Kadriye Kobak, Özge Sena Kocacık Şahin gibi alanında uzman isimler, Akademi’nin 2023 - 2024 Güz Döneminde yer alırken detaylı bilgiye fikirvesanatakademisi.org üzerinden ulaşılabileceği ifade edildi. fikir sanat