VATANDAŞLAR KESİNTİLERDEN ŞİKAYETÇİ
Serdivan sakinleri, yaşadıkları elektrik kesintilerinin sıklığı ve süresinden ötürü ciddi mağduriyetler yaşadıklarını ifade ediyor. Elektrik dağıtım şirketi SEDAŞ'ın bu kesintileri planlı bakım ve onarım çalışmalarına bağlaması, vatandaşlar tarafından inandırıcı bulunmuyor.

HIZLI NÜFUS ARTIŞI VE ALTYAPI SORUNLARI
Curoğlu, Serdivan'da yaşanan altyapı sorunlarının, son yıllarda hızla artan nüfusa paralel olarak arttığını belirtti. "Altyapı yatırımlarının yetersizliği ve hızlı şehirleşme, elektrik kesintilerine sebep olan başlıca etkenler," diyen Curoğlu, bu durumu SimCity oyunundaki bir hataya benzeterek, önce altyapının sağlam temeller üzerine kurulması gerektiğinin altını çizdi.

ÇÖZÜM YOLU: ALTYAPI YATIRIMLARI
Elektrik kesintilerinin çözümüne yönelik olarak, Curoğlu altyapı yatırımlarının acilen artırılması gerektiğini vurguladı. "Elektrik dağıtım hatlarının kapasitesinin artırılması, yeraltı kablolarının döşenmesi ve elektrik dağıtım şirketlerinin teknik altyapısının güçlendirilmesi, arızaların daha hızlı giderilmesi için atılması gereken adımlardır," şeklinde konuştu.

VATANDAŞLARIN MAĞDURİYETİNE DİKKAT!
SEDAŞ'ın, yaşanan kesintiler nedeniyle vatandaşların mağduriyetini giderici adımlar atması gerektiğini belirten Curoğlu, şirketin, kesintilerin sıklığı ve süresi hakkında vatandaşları düzenli olarak bilgilendirmesi ve kesintilerden kaynaklanan maddi ve manevi zararların tazmini için çalışmalar yapması gerektiğini sözlerine ekledi.

Curoğlu'nun açıklamaları, Serdivan'da ve genel olarak Sakarya'da şehircilik anlayışının gözden geçirilmesi gerektiğine dair önemli bir uyarı niteliği taşıyor. Altyapı yatırımlarının önemi ve vatandaşların yaşadığı mağduriyetler, ilerleyen dönemde yerel yönetimlerin gündeminde üst sıralarda yer alması gereken konular arasında bulunuyor.