SAKARYA 14 MAYIS'A HAZIR

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever Sakarya'da seçim çalışmalarını ve son durumu değerlendirdi. Sakarya'da seçim çalışmaları kapsamında tüm milletvekili adayları, teşkilatlar ve belediye başkanları ile milletle kucaklaştıklarını belirten Tever, 'AK Parti her an bu şehrin insanı ile birlikte, milleti ile iç içe ve milletin kurduğu bir partidir. Hamdolsun bu aşk ile milletimize bağlanınca, milletimizde bizi bağrına basıyor. Sakarya 14 Mayıs seçimlerine hazır olduğunu coşkusu ve heyecanı ile gösterdi. Sakarya 14 Mayıs'ta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve AK Parti'ye olan desteğini gösteriyor. Bu coşkuyu Türkiye'nin her yerinde görenler şimdiden hezimetlerine kılıf aramaya başladılar. Onun için 14 Mayıs'ta sandıklara sahip çıkacak, milletimizin iradesini koruyacağız' diye konuştu.

40 GÜNDE ÖNEMLİ MÜJDELER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son 40 günde önemli müjdeler verdiğini ifade eden Tever, 'Birileri Kandil'den, Pensilvanya'dan, İngiltere tefecilerinden medet umarak sadece söylem üzerinden siyaset yaparken biz 40 günde 15 yıl önce diktiğimiz fidanların meyvelerini topladık. 60 yıllık hayalimiz olan TOGG'u yollarda gördük. Sakarya'mızda da kullanma imkanı bulduğumuz yerli ve milli arabamıza milletimizin nasıl hasret kaldığına şahit olduk. Ülkemizin millî muharip uçağı KAAN'ın hangardan çıkması da, TCG ANADOLU gemimizin donanımıza teslim edilmesi de, Altay Tankımızın TSK'ya teslimi de gurur duyduğumuz günler oldu. Karadeniz gazımızı milletimize armağan ettik ve enerji bağımsızlığında ateşi yaktık. Sakarya'mızda yerli tren setini raylarda gördük. Bunların hepsi Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, yerli ve milli teknoloji hamlesinin ve eser siyasetinin bir sonucudur. Türkiye Yüzyılında ülkemizi her alanda kalkındırmaya devam edeceğiz' dedi.

ZAFER, İNANANLARINDIR

Tever sözlerini şöyle sürdürdü: 'AK Parti'nin başardıklarının bizlere yapamazsınız diyenleri nasıl hüsrana uğrattığını görüyoruz. Biz milletimiz için çalıştıkça onlar yapılanları nasıl değersizleştiririz derine düşüyor. Ama Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde savunmadan ulaşıma, sağlıktan finansa, çalışma hayatından uydu teknolojilerine kadar her alanda vizyonumuzu ortaya koymaya devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, '40 güne sığdırdığımız başarı, işte bu inancın ve iradenin eseridir. Bu başarı, doğru bildiği yola yürümeyi göze alanların zaferidir. Yeter ki kendimize inanalım, ülkemize güvenelim, umudumuzu asla kaybetmeyelim. Zafer, inananlarındır…'diye konuştu.

MASKELERİNİ DÜŞÜRECEĞİZ

Tever son olarak ise şunları kaydetti: 'Bir yerde vatan-millet deyip başka yerde Selo'ya özgürlük isteyenleri bu millet gördü. İnşallah bunların maskelerini 14 Mayıs'ta indireceğiz. Kendi milletvekili adayları bile FETÖ'den, PKK ve HDP bağlantısından hicap duyarak istifa ediyor. İHA'larımızı, SİHA'larımızı, TCG Anadolu'muzu, Altay Tankımızı durup dururken neden hedef aldıklarını daha iyi anlıyoruz. Amaçları, masadaki gizli ortaklarının isteği ile terörle mücadeledeki gücümüzü kesmek. Masada oturanlar şu an da ne hale geldiklerinin farkında ama asıl cevabı milletimiz sandıkta verecek. Maskeleri 14 Mayıs'ta öyle bir düşecek ki bir daha hiçbir baloda o maskelerini takamayacaklar. Sayın Cumhurbaşkanımız başımızda oldukça, hiçbir güç Türkiye'nin terörle mücadelesinde önünü kesemeyecek, hiçbir güç Türkiye Yüzyılının önünde duramayacak' ifadelerinde değindi.