Türkhan, Erenler Belediye Başkanı olması durumunda ilk etapta  8 ana başlık üzerinde çalışacaklarını  ve insan odaklı projelere ağırlık vereceklerini vurguladı.

AK Parti Erenler Belediye Başkan aday adayı Yusuf Türkhan, açıklamalarına şöyle devam etti :

Kentsel Dönüşümle Kentsel Yenilenme:

Modern şehirciliğin gerektirdiği standartlara uygun olarak, kentsel dönüşüm projeleriyle ilçenin dokusunu güçlendirecek, estetik bir görünüme kavuşturacak, aynı zamanda afetlere karşı dirençli bir yapılaşma sağlayarak ilçe sakinlerinin güvenliğini en üst düzeye çıkaracağız.

İlçemiz Nehirle Buluşuyor ve Yeşil İlçe Projeleri:

Erenler ilçemizi nehirle buluşturacak projelerle su kaynaklarını etkin bir şekilde kullanacak, yeşil ilçe projeleriyle de ilçe içindeki yeşil alanları arttırarak hemşehrilerimizin doğayla iç içe bir yaşam sürmelerine olanak tanıyacağız.

Sosyal Dokuyu Güçlendirecek Sosyal Projeler:

Toplumsal dayanışmayı ve birlikteliği pekiştirecek, sosyal dokuyu güçlendirecek projelerle ilçemizde herkesin kendini ait hissettiği bir ortam oluşturulacak. Eğitim, sağlık, iş ve aile konularında destekleyici programlarla toplumumuzu güçlendireceğiz.

Gençlerimizin kötü alışkanlıklara düşmesini önlemek ve sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik etmek amacıyla gençlerimizi spora teşvik edeceğiz.

Proje kapsamında, gençlere çeşitli spor dallarında ücretsiz eğitim ve etkinlikler sunulacak. Bu etkinlikler aracılığıyla gençler, hem bedensel hem de zihinsel açıdan gelişimlerine katkıda bulunacaklar. Sporun yanı sıra, projede gençlere sağlıklı beslenme, stresle başa çıkma, uyku düzeni gibi konularda da bilgi verilecek.

Genç İlçe Projeleri:

Gençlerimizin enerjisini ve vizyonunu değerlendirecek, onları ilçemize katmaya teşvik edecek projelerle genç ilçe, ilçe gençliği oluşturacak. Eğitim, kültür, spor ve istihdam konularında gençlerimize yeni fırsatlar sunacak adımları atacağız.

Kültür, Sanat ve Turizm Projeleri:

İlçemizi kültürel ve sanatsal bir merkez haline getirecek, turizmi canlandıracak projelerle ilçemizin potansiyelini daha geniş kitlelere tanıtacağız. Sanat galerileri, kültür faaliyetleri ve tarihi mekanların restore edilmesi gibi projelerle ilçemizi kültür ve sanatın kalbinde tutacağız.

Çocuklarımıza Eğitim Desteği Projesi :

Proje kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ve dezavantajlı gruplara yönelik eğitim desteği sağlayacağız. Eğitim desteği, okul masrafları, kitaplar, kırtasiye malzemeleri ve diğer eğitim ihtiyaçlarını kapsayacak şekilde yapılacak. Bu sayede, maddi zorluklarla karşılaşan ailelerimizin çocukları, eğitimlerine kesintisiz devam edebilecekler.

Amacımız toplum içindeki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ve dezavantajlı gruplara yardım eli uzatmak, onların daha iyi bir yaşam standardına ulaşmalarına katkıda bulunmaktır. Eğitim desteği ile çocukların geleceklerine ışık tutmayı hedefliyoruz.

Çiftçilerimize Tarımsal Destek Projesi :

Tarımsal destek için çiftçilerle yakın iletişim içinde olunacak ve ihtiyaçlar doğrultusunda destekler sağlayacağız. Bu destekler arasında çiftçilere tohum, fide gibi temel tarımsal ihtiyaçlar sağlanacak. Bu sayede çiftçiler, üretimlerini artırabilecek ve daha verimli bir tarım faaliyeti yürütebilecekler. Tarımsal destek ile de ilçenin yerel ekonominin güçlenmesini hedefliyoruz. İlçedeki çiftçilerimizin ürünlerinin gerçek değeri ile  değerlendirilmesine yönelik önemli bir projeyi de hayat geçirmeyi planlıyoruz.

Online Pazarlama ve Destek Platformu Projesi :

Kadınların, emek verip özenle hazırladıkları yöresel lezzetler, organik ürünler, el işi hediyelikler ve daha birçok değerli ürün, sosyal medya üzerinden kuracağımız özel bir platform ile kadın girişimcilerimizin ürünlerini, daha geniş kitlelere ulaştıracağız. Bu projeyle amacımız, kadın girişimcilerimizin el emeğini değerlendirmek ve ev ekonomisini güçlendirmektir.