Sakarya Büyükşehir Belediyesi, sosyal donatı alanlarına önemli dokunuşlar yapmaya devam ediyor. Vatandaşların vakit geçirebileceği yeni sosyal alanların inşası için gündüz-gece çalışan Büyükşehir, şehre yeni sosyal tesisler kazandırıyor. Başkan Yüce'nin talimatıyla yapılan Uçak Kıraathanesi, Ters Ev'den sonra bu kez de şehrin sembolleşmiş ifadesi olan 'vagon' ile bir kıraathane yapılıyor.

Vagon hazırlanıyor

Vagon üretimiyle bilinen, uzun yıllar fabrikaların işlediği Mithatpaşa bölgesinde Çark Deresi'nin hemen yanına inşa edilen mekanın en çok tercih edilen tesislerden bir tanesi olması bekleniyor. Yeşilin ve doğanın tam içinde, Sakarya'nın simgesi Çark Deresi'nin yanına yerleştirilen vagonun hazırlığı sürüyor. Vagonun içi kafe, restoran ve kütüphane alanları olarak işlenirken dışı da farklı renklere boyanıyor.

Köprü kuruluyor

Ayrıca lokomotif kısmı da hem renk hem de iç dizayn anlamında dikkat çekici bir şekilde hazırlanıyor. Bunların yanı sıra kıraathane önüne Çark Deresi'nin böldüğü park alanındaki geçişler için kullanılacak bir köprü inşa ediliyor. Renkli ve güzel bir görünüme sahip olan köprü, tesise görsellik kattı. Şu anda köprünün ayakları ve montajı ile vagonun tüm bölümleri hazırlanıyor.

Açılışa gün sayıyor

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, 'Sakaryalılara hoş sohbetin yapılacağı, güzel anıların yer alacağı bir mekan daha sunuyoruz. Bu kez şehrimizin sembollerinden bir tanesi olan vagonu kıraathane ve kütüphane olarak işleyerek, yine Sakarya'mız için tarihi öneme sahip Çark Deresi'nin yanında hazırladık. Vagon Kıraathanemizi bir de dere üzerine kurulan köprü ile güzelleştirdik. Hazırlıklarımız devam ediyor, yatırımın açılışını yapmak için gün sayıyoruz' denildi.