Ardından, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Sakarya Milletvekili Ali İnci ile görüşülerek, kütüphanelerle ilgili genel sorunlar ele alındı. Görüşmede, sayın vekilimizin yoğun gayretleri ve Müdürlüğümüzün çalışmaları sonucunda 15 Haziran 2022 tarihli Bakanlık oluruyla açılan Hendek Rasim Paşa Halk Kütüphanesi'nin işleyişi ve Hendek İlçe Halk Kütüphanesi olarak kullanılmak üzere yapım süreci devam eden yaklaşık 2.200 m² kullanım alanına sahip kütüphane binasının ve Arifiye İlçe Halk Kütüphanesi binasının iç tefrişatının yapılarak hizmete açılması konuları ele alındı.

Aynı zamanda 2024 yılı Yatırım Programına alınan yeni Sakarya İl Halk Kütüphanesi değerlendirildi. Mevcut kiralık bir binada hizmet veren İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü birimlerinin de yapılacak olan Sakarya İl Halk Kütüphanesi binası içerisinde yer alması hususunda fikir birliğine varıldı.

Müdürlüğümüz çalışmaları kapsamında verdiği destek ve ev sahipliği için Sayın Vekilimiz Ali İnci'ye teşekkür ediyoruz. Sakarya'nın kültürel mirasına katkı sağlayan bu önemli adımlar, Ali İnci'nin liderliğinde gerçekleşmiştir.