Güçlü bir liste oluşturarak tek aday olarak girdiği seçimlerde 472 delegenin oyunu alan Yaşar Zımba'nın karşısına bu seferde rakip çıkmadı. 

ASKF Başkanı Yaşar Zımba yaptığı açıklamada "Ben her zaman rakipli seçimlerden yanayım, son iki seçimde rakip çıkmıyor. Rakip çıkmadığı içinde delegelerden katılım tam istediğim gibi olmuyor. 678 delegemiz var, buna rağmen 472 delegenin oyu ile ilk toplantıda seçildik. 

Başkan seçilmem dolayısı ise Bizi kutlamak için arayan, mesaj gönderen TÜRK-İŞ Genel başkanı Ergün Atalay başta olmak üzere arayan, mesaj gönderen, kutlama yayınlayan herkese, rakipsiz olduğumuz halde bizlere destek için gelen delegelerimize, desteklerini her zaman yanında hissettiğimiz ve genel kurulumuz başta olmak üzere bize her zaman destek olan SBB Başkanı Yusuf Alemdar, Türkiye Fırıncılar Federasyonu genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, Sendikacı, Siyasetçi Enver Toçoğlu Abime, TÜRK-İŞ İl temsilcisi Cemal Yaman, GSİ Müdürü Nevzat İnanç'a, basınımızın değerli temsilcilerine ve bize inanan, herkese teşekkür ederim." dedi