Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik ile birlikte Serdivan muhtarlarıyla bir araya geldi.

Muhtarlar Dernek Başkanı Fikret Can ve Serdivanlı muhtarların katılımıyla gerçekleşen programda AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, MHP Serdivan İlçe Başkanı Yaşar Kara, AK Parti Serdivan İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Haldızoğlu eşlik etti. Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı programda, Serdivan için yeni dönemde gerçekleştirilecek çalışmalar ele alındı.

Mahallelerimizin ilk müracaat kapısı muhtarlarımızdır

AK Parti iktidarı döneminde muhtarlık kurumunun hak ettiği değeri kazandığını belirten Çelik, “Demokrasimizin en köklü yapılarından biri olan ve mahallelerimizin tüm sorunlarında ilk müracaat kapısı olarak gördüğümüz muhtarlıklarımız, AK Parti’mizin iktidarı döneminde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hak ettiği konuma yükseldi. Bizler de onun izinden gitmeye devam ettik, edeceğiz. Muhtarlarımızla birlikte mahallelerimizi güzelleştirmek ve korumak için birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

İletişim Kanallarımız Her zaman Açık Olacak

Serdivan’da muhtarlarla her zaman bir arada olduklarını ifade eden Osman Çelik “Serdivan muhtarlar dernek başkanımız Sayın Fikret Can başta olmak üzere tüm muhtarlarımızla iletişimimizi her zaman canlı tuttuk, asla koparmadık. İlçe başkanlığımız döneminden, bugün adaylık dönemimize kadar bir an olsun muhtarlarımızla bağlarımızı ve irtibatımızı kesmedik. Beşevler’den Bahçelievler’e, Aralık’tan Kemalpaşa’ya kadar ilçemizin her mahallesinde, her sokağını adım adım gezdim. Bugün de aynı enerjiyle, yeni eserler kazandırmak gayesiyle, belediye başkan adayı olarak sahadayız. Tüm mahallelerimizi tek tek dolaşmaya, misafir olmaya ve projelerimizi birlikte değerlendirmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Hizmet anlayışımızın merkezini mahalleler oluşturuyor

Programda konuşan Başkan Adayı Alemdar, “Türkiye’de Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gerçekleştiren reformlar neticesinde özellikle yerelde sağlam ve güvenilir temeller inşa edildi. Bizler programlarımızda mahalle ziyaretlerimizi ihmal etmiyoruz. Çünkü bizim hizmet anlayışımızın merkezini mahalleler oluşturuyor. Altyapıdan üstyapıya, eğitimden sağlığa, ulaşımdan sosyal donatı alanlarına kadar ortaya koyacağımız tüm hizmetlerde, mahallelerimize öncelik göstermeye devam edeceğiz. Bizler şunu çok iyi biliyoruz ki, mahallelerimizden başlatacağımız hareket, bizim kültürel değerlerimizi koruyacak, geliştirecek ve bu toplumun sosyal dokusunu inşa edecektir” dedi.

Yaşam alanlarımızı ortak akılla inşa edeceğiz

Konuşmasında muhtarlara teşekkür eden Alemdar, “Vatandaşlarımızın mutluluğunu en üst düzeye çıkarmak ve toplumsal refahımızı artırmak amacıyla şehrimizi her alanda daha sağlıklı hale getireceğiz. Önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğimiz projeleri hızlandıracak ve yaygınlaştıracağız. Bütüncül bir anlayışla farklı meslek disiplinlerinden uzmanların, muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın katkılarını alarak yeni yaşam alanlarımızı ortak akılla yeniden inşa edeceğiz. Seçim çalışmalarına başladığımız günden itibaren 16 ilçemizin tamamını gezdim ve sizlerle bir kez daha gurur duydum. Bizim mahallelerimizle aramızda kurduğumuz köprü sizlerin üstün çalışmalarıyla meydana geliyor. Bu vesile ile hepinize bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Yusuf Alemdar Muharlar2Yusuf Alemdar Muharlar