Cumhur İttifakı AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Sakarya Barosu’na bir ziyaret gerçekleştirdi. Baro Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız ve yönetimi tarafından karşılanan Alemdar’a, Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Adapazarı, İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Meryem Kalender, Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Genç ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Efe Kuşdili eşlik etti. Ziyarette konuşan Baro Başkanı Yıldız, “Herkesin bakış açısı ve yönetim anlayışı farklı. Dolayısıyla Yusuf başkanın bakış açısının da şehrimize yakışacağını düşünüyorum” dedi.

Hayallerimizi konuşacağımız bir Sakarya hedefliyoruz
Başkan Adayı Alemdar istişare vurgusu yaparak, “Bu şehrim yarınlarına, milletimizin umutlarına çare olmak istiyoruz. Önce birlikteliği sağlamak istiyoruz. Herkesin fikirlerini, hayallerini konuşacağı, bir Sakarya hedefliyoruz. Sonrasında ortak akılla hangisi en hayırlısı ise onu yapacağız. İstişare temelli hizmet anlayışımız olacak. İnşallah şehrimizdeki tüm dinamiklerimizle sıkı bir iletişim halinde olarak hizmet anlayışımızı geliştireceğiz” dedi.

Güven veren ve erişilebilir bir adalet sistemi
Hukukun üstünlüğünün herkes için bağlayıcı olduğunu ifade eden Alemdar, “Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Hukukun üstünlüğü herkes için bağlayıcıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın da defaatle ifade ettiği gibi güven veren ve erişilebilir bir adalet sistemini yerel paydaşlar olarak sonuna kadar destekleyeceğiz. Bu noktada Sakarya Baro’muzda bizler için kıymetlidir. Bugün burada gerçekleştirdiğimiz ziyaretin de bizleri her daim ortak bir paydada buluşturması dileğiyle nazik misafirperverliğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

1 (17)-2